Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bogatym zabierzmy więcej
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2016-10-13, 09:23   Bogatym zabierzmy więcej

Minister Henryk Kowalczyk ujawnił, że od 2018 roku nie będzie już 19 proc. podatku dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Podatek ten zostanie zlikwidowany. Minimalna stawka nowego podatku ma wynieść 19,5 proc., maksymalna około 40 proc trochę o konsekwencjach tu

Bardziej interesuje mnie "uzasadnienie" tej zmiany, które mało kto analizuje.

Według ministrów rządu Beaty Szydło sprawiedliwie jest, żeby "bogaci" - przy czym bogactwo zaczyna się według nich od około 6 tys. złotych netto - płacili trochę więcej.

Czy naprawdę jest to "sprawiedliwe"?

Jeżeli podatki są rodzajem opłaty za usługi, jakie wyświadcza obywatelowi państwo, to ubożsi zwykle korzystają z nich w większym zakresie niż bogatsi, których stać na samodzielne odkładanie na emeryturę czy prywatną służbę zdrowia.

Progresja podatkowa to w istocie - karanie obywateli za zdobytą pozycję, wykształcenie, wydajność, stanowisko - słowem - za pracę, przynoszącą większe pieniądze.

Ciekawe, że nie ma tu żadnej wzajemności ze strony państwa, a możliwość płacenia wyższej daniny ma być dla obywatela zaszczytem.

Podatnik, który nie stawia swojemu państwu wymagań, jest jak lekkomyślny dobry wujek, wspierający bez żadnej próby weryfikacji bratanka utracjusza, który otrzymywane pieniądze wyrzuca na drogie ubrania, grę w ruletkę i panienki.

Państwo finansuje nie tylko policje, wojsko czy służbę zdrowia, ale misiewiczów, pisewiczów, różne zbędne instytucje.

Interesujące, że traktuje się jednych jak dojne krowy, a inne grupy są głaskane, wspomagane, dopieszczane? Podczas, gdy prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, rząd planuje zabrać jedną reką 19-procentowy podatek liniowy drugą kolejny raz dosypuje pieniędzy nieefektywnym kopalniom, bo dla socjalistycznego rządu PiS górnicy to ważny elektorat?

W sumie tym razem w dużej mierze zgodzę się z http://opinie.wp.pl/lukas...46838551622273a

I ciekawostka ile bezrobotni wyciągają miesięcznie http://www.wykop.pl/ramka...j-niz-3-tys-zl/
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-01-15, 22:48   

Ale, zdziwiło Cię to? Przecież, wiadomo było do czego to wszystko zmierza i wiadomo było, że nie pójdzie to do przodu :bezsilny:
_________________
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2017-01-17, 18:48   

ja się nie wypowiadam, bo jak tylko pomyślę, to mnie krew zalewa... i słowa niecenzuralne przychodzą same na język :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana:
_________________
 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2017-01-26, 23:30   

... nie ma sie co ekscytowac. Przeciez - akurat z tego - wycofali sie rakiem jeszcze w ub. roku ... a na swoj sposob szkoda - bylaby wieksza motywacja ...
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2017-01-27, 09:25   

Cytat:
bylaby wieksza motywacja ...

Żeby porzucić świat wielkiej finansjery, zatrudnić się jako ochroniarz w markecie i spłodzić szóstkę dzieciaków? No jest to całkiem kusząca opcja na ten czas :mrgreen:
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2017-01-28, 00:00   

:D no coz, moj 'back-up plan' zmierzal delikatnie w innym kierunku niz Twoj :D :D Coz kazdy orze jak moze :D :D

Mocno juz sprawdzilem kierunek najbardziej z punktu widzenia mojej lokalizacji oczywisty - mianowicie Český Těšín ... bylem tam, porozmawialem z dwoma biurami rachunkowymi :D :D w mojej branzy przeniesienie osrodka interesow zyciowych do Czeskiej Republiki byloby trudniejsze niz w Twojej, glownie potencjalne udowodnienie swiadczenia stamtad uslug /zwlaszcza w przypadku obowiazywania od ub. roku klauzul anty-abuzywnych w ordynacji podatkowej, ktore cholera wie jak beda stosowane, ale znajac nasza skarbowke z pewnoscia naduzywane/. Trudne - acz do zrobienia, nalezaloby sie do tego odpowiednio przygotowac i szybko wdrozyc jak tylko goscie by wypurkali jakis projekt tego 'jednolitego podatku'. Oczywiscie duzo szczegolow byloby do dogrania, w tym obecny pracodawca ...

Czechy i tak sa od nas duzo atrakcyjniesze pod tym katem - i nie tylko, stad tyle bryk na czeskich blachach ...

Tobie polecalbym np Rumunie:
http://www.forbes.pl/prog...210168,1,1.html

... ale goscie sie wycofali, wiec motywacja spadla ... pozdrawiam z kraju piwa i czekolady :D :D
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2017-01-29, 19:02   

Po pierwsze płodzenie nowych obywateli jest jednak przyjemniejsze i bardziej teraz trendy niż korespondencja ze skarbówką, a po drugie, jeszcze z 2 lata swobodnej, niezmąconej myślą legislacji w Polsce i po takim numerze byłbyś oficjalnie zdrajcą narodu z banem na wjazd do kraju :mrgreen:
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-01-29, 20:15   

Nie wiem, czy mówię na temat, ale spotkałam w Alpach (Austria) młodych ludzi, którzy postanowili zamieszkać w Austrii (Wiedeń), znaleźć pracę i tam urodzić dziecko. To jest plan na 3 lata. Dopiero z Polski wyjechali, nie znają niemieckiego, angielski super. Mają wizję na pracę i własny biznes i ja im życzę jak najlepiej. A jak Wy to widzicie? Ciekawa jestem opinii czy mają szansę?
_________________
 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2017-02-02, 23:36   

batou napisał/a:
po takim numerze byłbyś oficjalnie zdrajcą narodu z banem na wjazd do kraju


i tak juz jestem :D a przynajmniej bylby jakis argument za ubieganiem sie o azyl :D :D

Nefra za malo danych ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group