Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Debata na temat piractwa książkowego
Autor Wiadomość
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2016-03-20, 22:08   

ene, masz trójkę? jeżeli tak to powinnaś go teraz podłączyć i zrobić update (nie napisali mejla?). Nawet listy papierowe wysyłają. Jeżeli nie zrobisz aktualizacji to trwale odetną go od chmury.
http://www.amazon.com/gp/...odeId=201994710
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2016-03-20, 23:10   

tak, trójka (keyboard) u mnie.

tylko na co mi chmura jesli nie korzystam z netu? :) wydaje mi sie ze bedzie cały czas normalnie działał dopoki sie nie zepsuje - w ogóle nie właczam wifi, tylko kablem wrzucam ksiazki :) wydaje mi sie ze przy takim korzystaniu update jest zbedny
_________________
...
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-22, 18:07   

Nie trwale, tylko póki nie zaktualizuje ;) Bez aktualizacji nie można korzystać z amazonowego sklepu i z wysyłki mailem. Niczego w funkcjonalności ta aktualizacja nie zmienia, to tylko jakaś aktualizacja zabezpieczeń czy coś w tym guście.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2016-03-22, 18:34   

Hadrianka napisał/a:
Niczego w funkcjonalności ta aktualizacja nie zmienia, to tylko jakaś aktualizacja zabezpieczeń czy coś w tym guście.

Czyli da się żyć bez niej, jeśli się nie łączę z netem? ;)
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-22, 18:37   

Jeśli w ogóle go nie używasz to tak. O ile dobrze pamiętam to tylko jakaś aktualizacja certyfikatów czy czegoś takiego. Dotyczy wszystkich modeli. Poza tym zawsze można ją ściągnąć ze strony amazonu. Te listy z ostrzeżeniami dotyczyły wyłącznie tego, że od zeszłego tygodnia aktualizacje nie będą wysyłane automatycznie na kindle podłączone do wifi.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2016-03-22, 18:45   

Mam Kindle 4 bez dotyku, wersja oprogramowania 4.1.2. Widziałem że jest nowsza wersja, ale nie przynosiła żadnych nowych funkcjonalności, dlatego nie aktualizowałem (minimalizuję ryzyko padnięcia sprzętu ;) ). Net mam na nim wyłączony, to przeżyję bez tych nowych zabezpieczeń.
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-22, 21:01   

zurmik napisał/a:
To ja mam podobnie jak Nefra. Po pierwszym zachłyśnięciu się elektroniką (a jest to fantastyczne rozwiązanie!) kupowałem jak głupi. Ale bardzo szybko przestałem nad tym panować. Kupowałem w takich ilościach, że szybko zapominałem co mam, a co jeszcze chciałbym mieć. Zdystansowałem się i potem dzieliłem swój czas czytelniczy pomiędzy e-ink a papier. Punktem przełomowym była aktualizacja na moim Kindlu, która wyłożyła mi angielskie tytuły składane w Polsce. Nie były odpowiednio sformatowane przez co nie działał w nim słownik... Obecnie wróciłem do papieru. Chyba lubię mieć.


Witaj :) * dzisiaj wolę przeczytać coś w papierze (przynajmniej oczy są lepsze rano niż po wieczorze spędzonym nad ekranem ;) ), a jeśli mi brakuje jakiejś książki w cyklu - i biblioteka jej nie ma (taka przyziemna forma wypożyczania książek w papierze ;) ) - to sięgam po wersję w której oczy są bardziej zmęczone. Ale naprawdę - wole czytać książki takie z okładkami i stronami (wielkim ich plusem jest też to, że można je czytać na plaży, nad basenem i w słońcu ;) :) :macha:
_________________
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2016-03-22, 23:55   

ja kundelka ma odcietego od neta bo bateria dluzej trzyma ;) ksiazki czytam prawie wylacznie w kundelku ale... papier i tak kupuje - tylko mniej niz kiedys ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-25, 08:22   

W tym roku, jakoś tak wyszło, czytam na razie głównie na Kindlu (na dwadzieścia książek, trzy papierowe), ale jak spojrzałam na zeszły, to mi się to wyrównało, tak pół na pół wyszło. A wydawało mi się, że prawie na kindlu nie czytam, jedno co to na urlopie.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-25, 23:42   

Ja się załamałam ze 3 lata temu (albo i sporo więcej) - zrobiłam sobie wreszcie wielką wymarzoną bibliotekę na całą ścianę - półki z książkami, zaszklone drzwi... i kuźwa, nie mam już tam miejsca na nowe książki. Naprawdę. Zaczęłam podarowywać bibliotece te, które mnie nie kręcą, choć były wysoko na listach :bezsilny: Ale i tak - gdybym kupiła te wszystkie książki, które chcę mieć - to i tak by się nie pomieściły. ( a ja myślę tylko o może 50-70 tomikach - to trzy półki by tylko były, ale nie ma pustych :bezsilny: ) rotfl
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2016-03-26, 22:21   

No i to jest wlasnie plus ebooków - mozna miec ile dusza zapragnie (jak nie zapchasz sobie 2 TB ;> )
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-27, 23:00   

Tyle, że ten dysk może zawsze paść - i tu jest plus papiera, bo chyba tylko pożar... odpukać
_________________
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2016-03-28, 19:29   

ene napisał/a:
No i to jest wlasnie plus ebooków - mozna miec ile dusza zapragnie (jak nie zapchasz sobie 2 TB ;> )

:lol: :lol: :lol:
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-29, 17:03   

Kiedyś, naprawdę dawno temu, jak książki wrzucano w net, a tzw "piractwo" jeszcze nie było przez państwo zdefiniowane - to ściągnęłam wszystko- wszystkie książki, która były w formacie e-b w sieci. Ale ile z nich przeczytałam?? Może ze 20. :bezsilny: Wszystkie te książki zaniknęły - bo komp mi padł :( A teraz już nic nie ściągam, czego nie chcę przeczytać. Czego i Wam życzę ;)
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-03, 17:11   

A to prawda :D Może nie na taką skalę, ale miałam swego czasu sporo takiej elektronicznej makulatury... Na przykład na moim K3 wciąż są sobie nieprzeczytane książki, które zgrałam je w pierwszym tygodniu po zakupie... Jak sobie kupiłam nowego to stwierdziłam, że nie ma to tamto, ściągnąć sobie, sformatować jak lubię itd. to mogę - ale mam teraz porządek w Callibre, a na kindla zgrywam tylko to co aktualnie czytam, ewentualnie jeszcze jedną-dwie książki. Nawet komiksy partiami wrzucam po kilka tomów, żeby mnie to zwyczajnie nie przytłoczyło. Szczególnie, że w nowym oprogramowaniu skopali sortowanie, więc łatwo jest coś po prostu zgubić.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group