Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
#niespie/wszystko i internet i #Egzaltowana
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-08-03, 09:12   

"Łasuch" #1:



Cytat:
Łasuch to piękna, ale także pełna akcji opowieść o człowieczeństwie. Dzieci jako ostatnie na świecie naiwnie wierzą w dobro i przyjaźń. Może posiadają poroże, ryjek albo długie trzonowce, ale są najbardziej ludzkie, spośród ludzi.


"Łasuch" #1
Artykuł Michała Lipki
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-08, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-10, 16:59   

"Hawkeye" #4: "Rio Bravo":



Cytat:
Rio Bravo to następny świetny tom Hawkeye’a. Rysunki i historia cały czas trzymają bardzo wysoki poziom. Tom jest przyjemną lekturą, przy której nie sposób się nie uśmiechnąć. Jednocześnie trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od albumu.


"Hawkeye" #4: "Rio Bravo"
Artykuł "WKP"
I od razu wcześniejsze omówienia: Przemysława Mazura i Tomasza Drozdowskiego.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-13, 12:24   

"Aquaman" #3: "Korona Atlantydy":



Cytat:
Trzeci tom ma swoje ciekawe momenty, ale trochę w nim za dużo bezmyślnej walki bohaterów z kolejnymi potworami.
Do tego nie są to stwory interesujące i zapewniam, że po odłożeniu tomu nie będziecie nawet pamiętać ich pseudonimów.


"Aquaman" #3: "Korona Atlantydy"
Artykuł Tomasza Drozdowskiego
Analizy pierwszych dwóch tomów
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-20, 05:44   

Wczoraj Marcin Knyszyński a dziś Małgorzata Chudziak - "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma" po raz czwarty u nas:



Cytat:
Czwarty tom Hellboya niczym nie zaskakuje ani nie zmienia statusu postaci. Znajdują się w nim przyjemne w lekturze komiksy, jednak o zróżnicowanym poziomie. Niektóre z nich opowiadają bardzo ciekawe historie zakorzenione w kulturach innych krajów, kiedy inne są przeciętne. Tylko jedną określiłabym mianem bełkotliwej, ale szczęśliwie jest stosunkowo krótka.


"Hellboy" #4: "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-23, 11:27   

1. "Koniec zXXXanego świata":



Cytat:
Koniec Zxxxanego Świata jest interesującą pozycją, ale czegoś mi w niej brakuje. Postaci poznajemy bardzo powierzchownie i niektóre ich zachowania odbierałam jako nielogiczne i nienormalne.


"Koniec zXXXanego świata"
To trzecia wizyta tego tytułu na forum.

2. "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #3: "Poszukiwanie nadziei":



Cytat:
Recenzowanie trzeciego albumu przygód Hala Jordana i jego towarzyszy jest dla mnie wyjątkowo trudne. W tomie pojawiają się bardzo fajne motywy, pomysły i momenty.

Cytat:
Z drugiej strony: wiem co stanie z tymi wszystkimi fajnymi pomysłami później, przyprawiając fanów Korpusu Zielonych Latarni o palpitację serca…


"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #3: "Poszukiwanie nadziei"
Tekst Przemysława Mazura
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-11, 07:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-25, 13:18   

"Marzi" #1: "Dzieci i ryby głosu nie mają":



Cytat:
Na album składa się zbiorek krótszych i dłuższych opowieści z życia typowej rodziny funkcjonującej w czasach PRL-u. Kilka ciekawostek faktycznie mnie zdziwiło i zaskoczyło, kiedy inne znałam z opowieści rodziców i dziadków.


"Marzi" #1: "Dzieci i ryby głosu nie mają"
Vide również poprzednio
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-10-06, 04:44   

"Dozorca: Nie wszystko złoto" - dziś (tu) - po raz pierwszy w artykule Małgorzaty Chudziak:



Cytat:
Wartka akcja i nietuzinkowa oprawa graficzna świetnie ze sobą współgrają. Kanciaste rysunki, bardzo zamaszyste kreski i brak klasycznego podziału na kadry niewątpliwie wyróżniają tę pozycję na tle innych komiksów.


"Dozorca: Nie wszystko złoto"

I od razu w omówieniu Marka Adamkiewicza:

Cytat:
Jeśli spojrzymy na "Dozorcę" pod kątem gatunkowym dostrzeżemy w nim trochę horroru, szczyptę urban fantasy i dużą dawkę przygody.

Cytat:
W "Nie wszystko złoto" jest dużo akcji utrzymanej w dość młodzieżowym klimacie. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą głównych bohaterów, młodych sympatyków kultury hip-hop.


"Dozorca: Nie wszystko złoto"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-10-11, 09:55   

1. "Saga" #8:



Cytat:
Chociaż w albumie nie brakuje poważnych tematów, to nadal jest on świetną rozrywką pełną gagów i zabawnych sytuacji. Zwłaszcza pytające o wszystko dzieci wprowadzają elementy humorystyczne. Po depresyjnym zakończeniu poprzedniego albumu dobrze jest trochę odetchnąć, nawet jeżeli za żartami czają się niebłahe zagadnienia. A wszystko to w pięknej oprawie graficznej, bo Fiona Staples nie zwalnia tempa.


"Saga" #8
Artykuł Marcina Waincetela

2. "Head Looper" #2: "Karmazynowa Wieża":



Cytat:
Przez cały komiks życie postaci jest realnie zagrożone, a krew kolejnych potworów spływa po Karmazynowej Cytadeli, pasując do jej miana. Jednocześnie w historii nie brak pozytywnych, a nawet zabawnych akcentów.

Cytat:
Bardzo specyficzne, kreskówkowe – zmiękczają brutalne sceny np. odcinania głów. Bardziej realistyczna oprawa graficzna mogłaby być zbyt drastyczna i niemiła w odbiorze.


"Head Looper" #2: "Karmazynowa Wieża"
To szósta wizyta tego tomu na forum.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-03-21, 12:33   

"Paper Girls" #6:



Cytat:
Budowana żmudnie i z oporami miłość pomiędzy bohaterkami przestaje istnieć. Zastanawiałam się, co zrobią z tym uczuciem w swoich, nie tak tolerancyjnych czasach, ale niestety nie dane mi było zaspokoić ciekawości.

Przez całą serię najlepszym jej punktem była dla mnie oprawa graficzna. Cliff Chiang swoimi charakterystycznymi rysunkami potrafił oddać zarówno styl lat 80’, jak i futurystyczną przyszłość. Do tego należy dodać fenomenalne kolorowanie Matta Wilsona.


;)

"Paper Girls" #6
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-05-30, 14:14   

"Hitman" #1 po raz ósmy pośród nas:



Cytat:
Konstrukcja bohatera jest najmocniejszą częścią całego tomu. Tommy pomimo swojego fachu jest sympatycznym facetem, kierującym się w życiu prostymi zasadami.

Cytat:
Dopiero w obliczu straty, zagrożenia życia najbliższych, osobowość Tommy’ego wychodzi na wierzch. W końcu możemy współczuć bohaterowi, rozumieć go i dopingować jego krwawą zemstę.

Cytat:
Kolejna rzecz opowiadająca się za tym, by przeczytać następne przygody Hitmana to rysunki McCrea. Postaci, które wyszły spod jego ręki, są groteskowo wykrzywione, a często po prostu brzydkie. Pasuje to do całej opowieści, bo przecież świat przedstawiony nie jest ładnym miejscem.


:-)

"Hitman" #1
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-03, 16:42   

Raz:

"Twardziel":



Cytat:
Lemire nie odpowiadał jedynie za scenariusz swojego komiksu, ale również oprawę graficzną. Większość z was zapewne kojarzy jego specyficzny styl. Kanciaste twarze bohaterów nie są ładne, ale nie takie mają być. To nie jest opowieść o nieskazitelnych superbohaterach, ale o ludziach pełnych wad, o ludziach popełniających błędy. Do tego autor, ku mojej olbrzymiej radości, znowu kolorował swój album akwarelami. Tym razem jednak oszczędnie dawkował kolory.

Cytat:
Twardziel to historia przewidywalna, ale niepozbawiona uroku. Obserwowanie, jak okaleczone rodzeństwo wspólnie usiłuje wyjść na prostą to przyjemna i zajmująca lektura. To, co najbardziej trzyma w napięciu to niepewność wydarzeń z przeszłości, które są nam powoli odkrywane.




"Twardziel"
Trzy poprzednie analizy

Dwa:

"Giant Days" #7: "Bądź dla niego miła, Esther":



Cytat:
Niestety w tomie zabrakło miejsca na rozbudowanie opowieści o Daisy i jej nowym związku. Co prawda były ukazane pewne problemy, które mają dziewczyny, ale odniosłam wrażenie, że stanowiły tło dla innych wydarzeń. Zagadnienie pierwszej poważnej relacji ma duży potencjał i czuję, że jeszcze nie został wykorzystany. Mam nadzieję, że w kolejnych albumach miłość Daisy i Ingrid zostanie odpowiednio wyeksponowana.

Cytat:
Lekkość, z jaką Allison prowadzi nawet te trudne tematy, jest godna podziwu.


:-D

"Giant Days" #7: "Bądź dla niego miła, Esther"
Porównuj dopiero co!
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-09, 16:16   

"Umbrella Academy" #1: "Suita Apokaliptyczna":



Cytat:
Każdy z bohaterów ma swoją wyrazistą osobowość, a obserwując ich razem, można z łatwością wyczuć sympatie i antypatie targające zespołem. Dawne urazy wypłyną na wierzch, ale będą musiały być szybko rozwiązane: świat nie poczeka. Do tego należy dodać rysunki Gabriela Ba. Jego grafiki przywodziły mi na myśl te, które widziałam w Hellboyu, czyli perfekcyjnie pasujące do obrazowania dziwów wszelakich.


:-D

"Umbrella Academy" #1: "Suita Apokaliptyczna"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-07-05, 10:46   

Małgorzata Chudziak i piąta na forum wizyta tomu trzeciego sagi "Doom Patrol":



Cytat:
Doom Patrol tom 3 dużo bardziej niż poprzednie albumu ukazuje różnice pomiędzy postaciami. Wspólnym mianownikiem bohaterów jest ich niezwykłość, ale poza tym każdy ma własne, skomplikowane problemy.

Cytat:
Niespodziewane zwroty akcji i brudne sekrety wypływające na powierzchnię sprawiały, że trudno było mi się od tomu oderwać.

Cytat:
Scenarzysta kończy tę szaloną jazdę bez trzymanki... szaloną jazdą bez trzymanki. Doom Patrol to twór niezwykły, wciągający w swój świat, z którego nie można i nie chce się uciec.


:)

"Doom Patrol" #3
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-07-22, 05:18   

Wczoraj Jakub Syty dzisiaj Małgorzata Chudziak - zatem tom siódmy cyklu "Ultimate Spider-Man" po raz drugi wśród nas:



Cytat:
Po szóstym (wyraźnie słabszym) tomie Bendis w końcu pisze o konsekwencjach idących za znalezieniem zwłok koleżanki na swoim trawniku. Coś takiego nie może nie odbić się na psychice nastolatka.

Cytat:
"Ultimate Spider-man" tom 7 to powrót serii na dobre tory. Oczywiście Peter nadal ma cały czas pod górkę, ale jego perypetie są bardzo “autentyczne”. Nie mam tu na myśli oczywiście tej części, kiedy młody chłopak śmiga między wieżowcami dzięki zbudowanej przez siebie wyrzutni sieci. Piszę o reakcjach bohaterów na konkretne wydarzenia, załamanie, które przechodzi protagonista.


:)

"Ultimate Spider-Man" #7
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-04-20, 14:02   

Strasznie długo nie zaglądałem do Pani Małgorzaty. Dokładnie 272 dni 8 godzin i 42 minuty :mrgreen: . Najwyższy czas to naprawić - zatem dziś poczytamy o "Czarnej Orchidei":



Cytat:
Za rysunki w albumie odpowiedzialny był Dave McKean, którego chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Jego prace perfekcyjnie wpisują się w klimat komiksu. Orchidea nie jest człowiekiem, więc może postrzegać świat trochę inaczej, niż otaczające ją postaci. Betonowe dżungle, auta czy ludzie są szaroburzy i nieciekawi. Na ich tle wybijają się kolorowe rośliny, soczysta zieleń puszczy czy... główna bohaterka. Warstwa graficzna zachwyca i przyciąga. Na album po prostu chce się patrzeć.

Cytat:
Po latach dużo bardziej doceniam fabułę tego komiksu. Autor ukazał zło znane nam z komiksów superbohaterskich z zupełnie inne perspektywy - z punktu widzenia kogoś, kto nie potrafi zrozumieć, dlaczego ludzie niszczą wszystko, czego się dotkną. Ludzka logika ściera się z tą “roślinną” - pozbawioną przemocy i intencjonalnego sprawiania komuś bólu.


:idea:

"Czarna Orchidea"
Dwie poprzednie wypowiedzi plus dodatkowe wiadomości

No to dokładam opinie:
- Łukasza "Kisiela" Krzeszowca
- Wiktora Fisza
- Sebastiana Smyka
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group