Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
W dymku
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-14, 10:49   

"Wszędzie dobrze, ale na osiedlu najlepiej" - Wojtek Zaręba o dwóch pierwszych tomach "Osiedla Swoboda":



Cytat:
Pisałem już o tym kiedyś, że jestem z pokolenia, które wróciło do czytania komiksów dzięki wydawanemu w latach 1999-2004 magazynowi "Produkt". Głównym tego powodem były zamieszczane tam odcinki komiksu "Osiedle Swoboda" autorstwa popularnego Śledzia.


"Osiedle Swoboda" #1 i #2
Wcześniejsze recenzje tomu pierwszego, wcześniejsze recenzje tomu drugiego
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-18, 05:23   

Wojtek Zaręba i wywiad, który przeprowadził z Szymonem Holcmanem z wydawnictwa "Kultura Gniewu" podczas czerwcowego IV Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej:



Cytat:
Czy Pan myśli, że grozi nam kryzys rynku komiksowego, o którym mówi się od kilku lat?

Nie mam bladego pojęcia i przyznam, że nie zaprzątam sobie tym głowy. Koncentrujemy się raczej na tym, żeby wydawać jak najlepsze rzeczy i docierać z nimi do czytelników.


Część pierwsza, część druga
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-09-04, 08:09   

"Bohaterowie bez skaz?":



Cytat:
Powszechnie powtarzana teza, że bohaterowie są postaciami, z którymi możemy się utożsamiać, zdaje się być mitem. Takim samym jak ten, że cola jest pomocna na dolegliwości żołądkowe.


"Bohaterowie bez skaz?"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek II 
Gryzipiórek


Wiek: 57
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 294
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-10-17, 06:50   

A dzisiaj recenzja "Skradzionych lat" :) :



Cytat:
Motywem przewodnim tej historii jest zemsta. I kamień do ręki temu, kto skrzywi się z niesmakiem słysząc to słowo. Niech sobie nim rzuca, ale przecież to oczywiste, że jak jest western to musi być zemsta.


"Wounded" #1: "Skradzione lata"
Jak zwykle w takich w takich przypadkach zapraszam do forumowej historii dotyczącej tego tytułu.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek II 
Gryzipiórek


Wiek: 57
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 294
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-10-31, 09:20   

"Komiksy rządziły w Krakowie" - relacja Wojtka Zaręby z komiksowej części
21. "Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie":




Cytat:
W tym roku największa krakowska impreza książkowa miała poważnego konkurenta w postaci nowo otwartej galerii handlowej. Widząc frekwencję podczas Targów muszę stwierdzić, że na zwolenników kultury można zawsze liczyć, ale na fanów komiksów…. niekoniecznie.


"Komiksy rządziły w Krakowie"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek II 
Gryzipiórek


Wiek: 57
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 294
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-10, 09:16   

"W basenach jest coś symbolicznego" - wywiad z Joanną Karpowicz - dziękujemy za nadesłanie materiału :) :



Cytat:
Gdy przechadzałem się wzdłuż stoisk komiksowych to uświadomiłem sobie, że gdziekolwiek bym się nie zwrócił tam jest coś twojego.


"W basenach jest coś symbolicznego"

O artystce w "Wikipedii"

Recenzja "Anastazji", recenzje "Kwaśnego jabłka"
Niezamieszczone przeze mnie na forum recenzje albumu "Jutro będzie futro":
Jakuba "Tialla" Sytego, Konrada Wągrowskiego, "Jaxa" oraz "dra Gonzo".
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-07-30, 10:54   

"Dziwna wojna" - Wojtek Zaręba omawia "Mordobicie":



Cytat:
Trzeba przyznać, tę książkę czyta się szybko i jest ona bardzo wciągająca. Reed Tucker chronologicznie i bardzo płynnie przybliża nam historię powstania wydawnictwa DC Comics a później jego konkurenta, czyli Marvel. Dość swobodny styl sprawia, że lektura nie przytłacza nadmiarem informacji. Warto dodać, że akcent jest położony na DC zaś Marvel pokazywany jest głownie w kontrze do jego działań.


“Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC"
Fragment w audycji, artykuł "WKP", fragment książki plus recenzja napisana przez Marcina Waincetela, recenzja Janusza Samborskiego
Poprzednie materiały
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-08-28, 11:07   

"Piątki zebrane" #13:



Cytat:
Wzdychając do tych wszystkich festiwali komiksowych, których w tym roku nie przyjdzie mi – i wielu mi podobnych - odwiedzić, wspominam kilka plakatów i grafik promocyjnych, które utkwiły w mej pamięci.

Tak, ponury cień zarazy położył się na spędach fanów historii z dymkami i jedyne co nam pozostało to nostalgiczne westchnienie "ech, dawniej to było".


...

"Piętki zebrane" #13
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-09-16, 21:03   

"Produkt naszych czasów":



Cytat:
Wspomnienie magazynu komiksowego Produkt. Pisma, które odcisnęło swoje piętno na polskiej kulturze komiksowej i które dla wielu z nas było impulsem do powrotu do ulubionego medium z dymkami. To był idealny produkt naszych czasów.


:idea:

"Produkt naszych czasów"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group