Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-07-22, 13:08   

Ekstra!

Zatem druga na forum recenzja "The Amazing Spider-Man" #01: "Szczęście Parkera". Teraz w artykule "SQ":



Cytat:
Jak to na mnie przystało, nie będę Wam tutaj spoilerować tego, co w samym komiksie znajdziecie, bo wolałbym, żebyście odkryli to sami. Chciałbym tylko dodać, że historia tutaj przedstawiona (której autorem jest Dan Slott) należy do grona moich ulubionych, do których wracam zawsze z ogromną przyjemnością. Dzieje się tak głównie dlatego, że jest kolorowo i rześko, ale przede wszystkim lekko i przyjemnie.


"The Amazing Spider-Man" #01: "Szczęście Parkera"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Ziomeczek 
Grafoman

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 54
Wysłany: 2017-07-24, 14:47   

Dziś wpadła recenzja nowego komiksu z X-Menami - Astonishing X-Men #1 (2017)
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-07-24, 17:51   

Dobra :)

"Zdumiewająco dobry X-komiks". "WKP" wziął na tapet "Astonishing X-Men" #1 (2017-):



Cytat:
Po "Tajnych Wojnach" i "Inhumans vs X-Men" zaczęło się "ResurrXion", które miało na nowo ustanowić status quo komiksów o mutantach i ich krewniakach (że tak to nazwę). Opowieść zaczyna się od serii zgonów posiadaczy psychicznych mocy, która pozostaje niezauważona dopóki ktoś nie podejmuje ataku na Psylocke.


"Astonishing X-Men" #1 (2017-)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Ziomeczek 
Grafoman

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 54
Wysłany: 2017-07-26, 13:51   

Tym razem wpadły

-Marvel’s The Defenders [Sezon I, odcinki 1-4] – Recenzja przedpremierowa
-Man-Thing #1-5 (2017) – Recenzja
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-07-26, 15:17   



"Marvel's The Defenders". Sezon 1, odcinki 1-4. Omawia "SQ":



Cytat:
Akcja show zaczyna się niedługo po tym, co widzieliśmy w trakcie "Iron Fista", czyli góra kilka miesięcy po. Każdy z "Obrońców" stara się robić to, co uważa, że wychodzi mu najlepiej.


"Marvel's The Defenders". Sezon 1, odcinki 1-4

"Man-Thing" #1-5 (2017). Recenzuje "Lynn":



Cytat:
Główną postacią całej mini-serii jest niejaki Ted Sallis, naukowiec, który tworzy dla wojska specjalne serum o nie do końca sprawdzonym działaniu, wiedząc, że nie może ono wpaść w niepowołane ręce.


"Man-Thing" #1-5 (2017)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Ziomeczek 
Grafoman

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 54
Wysłany: 2017-07-31, 14:02   

Dziś wleciała Historia i ewolucja ekranowych Spider-Manów :)
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-01, 04:07   

Dziękuję :)

"Historia i ewolucja ekranowych Spider-Manów" - pisze "WKP":



Cytat:
Historia ekranizacji Spider-Mana jest niemal tak samo stara jak komiks o przygodach bohatera. Pierwszy filmem z serii był krótkometrażowy obraz Donalda F. Gluta z 1969 roku, w którym nasz heros (w tej roli sam reżyser) mierzy się z Dr. Lightningem i jego pomocnikiem Rekovem. Produkcja trwała zaledwie 12 minut, miała nieskomplikowaną fabułę (córka doktora chce go wyleczyć, ale zawodzi, a ostatecznie obaj źli giną) i wykonanie rodem z kiczowatych horrorów, ale jednocześnie zdobyła niemało pozytywnych recenzji.


"Historia i ewolucja ekranowych Spider-Manów"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Ziomeczek 
Grafoman

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 54
Wysłany: 2017-08-04, 10:26   

Właśnie pojawiła się relacja z tegorocznej edycji festiwalu fantastyki - Jagacon :D
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-05, 22:52   



“Jagacon 2017” – (Nie)Relacja". "Kup Pani alpakę, czyli Jagacon 2017". Autorką materiału jest "Powiało Chłodem":



Cytat:
Oczywiście najlepszym podsumowaniem tego byłoby stworzenie pełnej barwnych zdjęć relacji. Niestety nie mogę jej napisać, ponieważ mnie jakby tam nie było. Znaczy się byłam fizycznie i momentami dość namacalnie, ponadto dwoiłam się i troiłam, by wszystko ogarnąć, ale czy tak naprawdę wiedziałam, co się działo na konwencie, poza dwoma salami, którymi przyszło mi się opiekować? Tego bym nie powiedziała.


“Jagacon 2017” – (Nie)Relacja". "Kup Pani alpakę, czyli Jagacon 2017"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Ziomeczek 
Grafoman

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 54
Wysłany: 2017-08-07, 17:22   

Dziś wleciały cztery recenzje. :D

-Superbohaterowie Marvela #5: Hulk
-Defenders #1-3 (2017)
-Thunderbolts: Punisher kontra Thunderbolts (Tom 5)
-Deadpool Classic (Tom 2)
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-07, 17:31   

Nie wiem czy dam radę dzisiaj ;) Zobaczę :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-07, 18:19   

1. "Superbohaterowie Marvela" #05: "Hulk". Pisze "WKP":



Cytat:
Sama opowieść, choć pełna akcji, skupia się bowiem na tym, co najciekawsze, czyli psychice Hulka/Bannera i wyniszczającej ich chorobie.


"Superbohaterowie Marvela" #05: "Hulk"
Pierwszy artykuł

2. "Defenders #1-3" (2017). Recenzuje "Rose":



Cytat:
Niby przeczytałam tylko trzy tomiki ukazującej się serii, ale już zdążyłam zakochać się w poszczególnych bohaterach. Każdy z herosów jest inny, ma inną osobowość, inaczej podchodzi do danej sytuacji. Nie wspominając o stylu walki czy poczuciu humoru.


"Defenders #1-3" (2017)

3. "Thunderbolts" #5: "Punisher kontra Thunderbolts" wziął na tapet także "Zilla":



Cytat:
W komiksie dostajemy dokładnie to, czego się po nim spodziewamy. Mnóstwo rozwałki, okraszonej odrobiną krwi, wykonanej przez naszych, ulubionych bohaterów w swoich sztandarowych rolach, a także finalny plot-twist który, mimo iż naciągany, to ostatecznie jest satysfakcjonujący.


"Thunderbolts" #5: "Punisher kontra Thunderbolts"
Pierwsza recenzja
Wcześniejsza recenzja niezamieszczona przeze mnie w odpowiednim czasie
Prezentacja tytułu

4. "Deadpool Classic" #02. Ponownie "Zilla":



Cytat:
Ten komiks to przede wszystkim droga do odkupienia Wade’a. Protagonista, mimo iż pragnie być superherosem, to sam nie do końca wierzy, że jest “dobrą osobą”.


"Deadpool Classic" #02
To trzecia recenzja tego tomu.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Ziomeczek 
Grafoman

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 54
Wysłany: 2017-08-16, 19:14   

Dziś wleciały trzy nowe recenzje:
-Thor Gromowładny: Ostatnie dni Midgardu
-Hawkeye #1-9 (2016-2017)
-Inhumans: Once & Future Kings #1 (2017)
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-17, 01:49   

O.K. :beer:
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-08-17, 02:35   

1. "Thor Gromowładny" #04: "Ostatnie dni Midgardu". Pisze "WKP":



Cytat:
Różne światy giną i są niszczone przez wrogów, ale jak ratować świat, kiedy do jego upadku doprowadzają sami mieszkańcy? Z tym wyzwaniem nawet Thor może sobie nie poradzić.


"Thor Gromowładny" #04: "Ostatnie dni Midgardu"

2. "Hawkeye" #1-9 (2016-2017). Recenzuje "Powiało Chłodem":



Cytat:
Supermoce, poprzebierani, niemal niedorzeczni złoczyńcy, potężni Inhumans, czy kwestie ocalenia świata stanowią jakby mniej znaczące tło dla odkrycia hejtującego stalkera, zaginionej siostry czy utraconego ojca.


"Hawkeye" #1-9 (2016-2017)

3. "Inhumans: Once & Future Kings" #1 (2017) - . Ponownie "WKP":



Cytat:
Nie trzeba wiedzieć prawie nic, by zabrać się za ten zeszyt. Całość ma też ciekawy klimat, niestety mimo tego wydaje się zbyt prosta, trochę jakby poprowadzona na siłę, byle tylko stworzyć jakąś niezależną opowieść.


"Inhumans: Once & Future Kings" #1 (2017) -
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group