Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bajkochłonka - Recenzje książek oraz gier
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2024-01-03, 03:36   

Julita Pasikowska-Klica dzieli się z nami wrażeniami po zaznajomieniu się z noszącym tytuł ,,Świetliki” czwartym tomie ,,Iskier”:



Cytat:
,Iskry 4. Świetliki” to bardzo dobra kontynuacja i przyjemne rozszerzenie uniwersum o kolejnych bohaterów. Choć fabularnie akcja nie posuwa się mocno na przód i w zasadzie, pomijając kilka naprawdę intensywnych scen na początku, niewiele mamy scen starcia z wrogiem.

Cytat:
Choć wiem, że stworzenie takiej narracji oraz dobrze zrealizowanych rysunków wymaga czasu – nie mogę pozbyć się wrażenia, że wolałabym poczekać i dostać jakąś większą część opowieści w zamkniętej formie, niż szatkować je w ten sposób, tracąc na dynamice.


:P

,,Iskry tom czwarty ,,Świetliki”
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2024-01-09, 05:08   

Julita Pasikowska-Klica będąc drugą ocenia ,,Ogień”:



Cytat:
Twórcą komiksu jest David Rubin, który rysuje przed odbiorcą nie tylko wizję zbliżającego się nieuchronnie końca, ale i kreuje doskonałą postać głównego bohatera. Choć określenie ,,bohater” można tutaj interpretować na wiele sposób. Z pewnością jednym z tych sposobów jest podjęcie się tak skomplikowanej misji wpłynięcia na losy ludzi, ale i jednocześnie… majaczenie szaleńca, którego umysł stara się go ratować przed samym sobą.

Bardzo trudno pisać o ,,Ogniu”, żeby nie zepsuć zabawy i przyjemności odkrywania tego dzieła. Zaczyna się on od równoległego montażu kadrów, gdzie z jednej strony przedstawiane jest komórkowe poczęcie dziecka i jego późniejsze narodziny oraz Wielki Wybuch, dający początek nowemu światu.

Cytat:
W tej graficznej powieści nie brak różnego rodzaju nawiązań do historii, popkultury czy nawet bieżących współczesnych wydarzeń. Choć jestem przekonana, że wizja świata za kilkaset lat w wielu aspektach nie przypadnie Wam do gustu.

Rubin ukazuje bowiem świat jako miejsce zaprzedane konsumpcjonizmowi, gdzie niewielki procent najbogatszego społeczeństwa może dyktować warunki. Gdzie ludzie uciekają się do używek, a jedynym czego nie udało się unowocześnić i opracować jest tak bardzo potrzebny… lek na raka.

Cytat:
Będziecie zaskoczeni decyzjami fabularnymi artysty – jednocześnie przyznając mu rację, że są to najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące wybory.

Sięgając po komiks ,,Ogień” czeka więc Was uczta wizualna i treściowa. Nie spodziewałam się, że tak mi się on spodoba, a już tym bardziej nie podejrzewałam, że mogę się na nim wzruszyć – a tak właśnie się stało.


:brawo:

,,Ogień”
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group