Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacek
2007-01-20, 12:18
Parę słów nt. Forum i nie tylko
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-01-18, 12:50   Parę słów nt. Forum i nie tylko

Sytuacja jaka jest - jest chyba dobrze widoczna i zrozumiała.

I Forum padło - nie mam ani możliwości (tj. dostępu do konta) ani umiejętności by coś temu zaradzić. Jednocześnie informuję, że nie czuję się za to co się stało w żaden sposób odpowiedzialny.

II Forum - jeżeli i tutaj się coś stanie - vide j.w.

Z racji tego, że administratorem zostałem tylko na zasadzie, że nie zdążyłem się na czas ukryć oraz ze względu na absolutny brak wiedzy i czasu - nie uzurpuję sobie prawa do podejmowania w imieniu wszystkich jakichkolwiek decyzji co dalszych kroków, tj.:

1. Przebudowy obecnego forum i nadania mu kształtu zgodnego z oczekiwaniami większości. Nie wiem zresztą jakie w obecnej sytuacji są te oczekiwania, a poza tym do tego potrzebny jest administrator dobrze zorientowany w phpbb i sql - czyli nie ja. Jeżeli ktoś czuje się na siłach to chętnie funkcję przekażę.

2. Przenoszenia się gdzie indziej - jest wiele for o podobnej tematyce. Jednak każdy z nas jest inny i do każdego indywidualnie należy decyzja gdzie być i co robić.

3. Zakładania nowego forum na nowym koncie. W zasadzie to samo co w pkt. 1.

Przykro mi jeżeli zawiodłem czyjeś oczekiwania.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-01-18, 13:55   

Próbowałam zachęcić wszystkich i rozruszać - jakos poczuwałam się do winy za to ze odeszłam od Was i za to że dałam ludziom nadzieję na fajne forum na linkionline i zawiodłam - więc tu chcialam im to zrekonstruować.

Jednak widze za mało chętnych i chyba rzeczywiscie, gdy mnie nie było coś tu się tak między Wami skiepściło, że nie macie na siebie ochoty.
A przy braku możliwości zapanowania nad jakimikolwiek błędami w skrypcie ( w sensie:brak dostępu do kont), nie widzę przyszłości dla tego miejsca.
Znowu zbudujemy fajne forum i w momencie gdy będzie super to pierdyknie bez mozliwości naprawy.

Szkoda mojego czasu i energii.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :hug:
_________________
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2007-01-18, 16:09   

Hmm .. wydaje mi sie ze malenstwo ma kody przynajmniej do poprzedniego forum ... wiec mozna phpBB zaladowac od zera na nowo ... trzeba pogadac i sprawdzic. Bez myadmin sprawa bedzie ciezka.

Cos ostatnio faktycznie coraz mniej "ruchu" bylo i jest na forum, i musze przyznac ze nie zmienialem tego stanu na lepsze, jakby nie bylo to dalej moje ulubione forum :D .
Oczekiwan wiekszosci nie znam, mi odpowiada forum typu rozmowy + listonosz, warez niekoniecznie lub niepotrzebnie ... bo zawsze mozna podac listonoszem linki do masywnych zbiorow 4s lub na pewnych www gdzie sie takie linki gromadza :D .

PS. Mam nadzieje Nefra ze twoje czarne scenariusze sie nie sprawdza.
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-01-18, 16:54   

zdaje się ze właśnie zdeklarowaeś, że chcesz by forum istniało i to w takiej formie jak deklarowało już na poprzednim forum kilka osób ? :>
_________________
 
 
barebone
Skryba

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 375
Wysłany: 2007-01-18, 19:32   

Brawo necroscop, popieram Twoją propozycję w całej rozciągłości.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-01-18, 20:19   

Bez możliwości dostępu do konta oraz kogoś kto przynajmniej pomoże mi (czyli to zrobi!) zająć się takimi sprawami jak backup, itp. nie sądzę aby był sens rozwijania tutaj szerszej działalności. To naprawdę może walnąć w każdej chwili a wtedy tylko rozczarowania będą tym większe.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-01-18, 21:53   

maleństwo poszukaa w archiwach i znalazła jakies hasła - sprawdź czy sa dobre a wtedy będziemy się zastanawiać nad resztą problemów - napisz do którego to forum, czy tez do obu???
_________________
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2007-01-19, 13:58   

piwko3, musze ciebie zmartwic stwierdzeniem ze w najlepszym razie wbudowany backup phpBB dziala polowicznie lub cwiartkowo... przy czym problemem jest wgranie kopi zapasowej a nie jej zrobienie ... ja probowalem wgrywac backup ktory mial wpisy zawierajacych cudzyslowie i znaki specjalne i nic z tego :/ ,
moze ktos zna jakies sztuczki odnosnie tego?
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-01-19, 17:07   

na tym forum trzeba by poczytać : http://www.przemo.org/php...pic.php?t=12236

a tu mieli dokładnie taki sam błąd: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=22828
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-01-20, 09:06   

Sytuacja nie uległa zmianie, tzn. haseł nie mamy i nie wiem, czy je będziemy mieli. Tak więc wiedza nt. konta, tego co na nim jest oraz możliwość reakcji na ew. problemy jest żadna, zwłaszcza że nie będzie także informacji przekazywanych bezpośrednio od lycosa.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować koledze Necroscopowi za podjęcie się próby zbadania sytuacji i określenia możliwości zaradzenia problemom.

Tak więc mamy forum, które w każdej chwili może zniknąć. Nie sądzę by jakieś gruntowne/ rewolucyjne zmiany charakteru miały sens. Jednakże, o ile oczywiście jest ku temu wola ogółu, istnieje możliwość stworzenia kilku tematycznych działów dyskusyjnych co przy likwidacji obecnej wypożyczalni (tudzież zamiany jej po prostu na dział polecam) może pozwolić nam na jakie-takie funkcjonowanie :) w okresie bliżej niesprecyzowanym.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-01-20, 10:05   

Jesli nie mamy dostępu to kto mi wyczyścił z konta wiadomości nieprzeczytane? mialam ich kilka , a teraz mam tylko dwie nowe, które napisałes :p
_________________
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2007-01-20, 12:50   

Dostep do panelu admina phpBB chyba jest, zreszta takies cos moze zrobic i automat :D .

Brakuje dostepu do konta na lycosie gdzie by sie mozna bylo dowiedziec ile pojemosci konta zostalo, moze sie np. okazac ze zapelnione juz tera jest 80% wolnej przestrzeni ... co da nam niewiele czasu do calkowitej zapasci forum.
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-01-20, 12:53   

necroscop napisał/a:
Brakuje dostepu do konta na lycosie gdzie by sie mozna bylo dowiedziec ile pojemosci konta zostalo, moze sie np. okazac ze zapelnione juz tera jest 80% wolnej przestrzeni ... co da nam niewiele czasu do calkowitej zapasci forum.


zaś właśnie o te informacje głównie chodzi - zwłaszcza, że lycos chyba generuje takie info, tyle tylko, że na adres wskazany przy zakładamiu konta
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-07-24, 22:59   

Chyba forum zdycha. Jak wszystkie. Ale to jednak było to nasze "dziecko", o którego życie dawniej walczyliśmy. Może Wam się wydaje, że fora to już przeżytek, bo są inne portale. Ale tu jest zapisana historia wielu z nas. Przyjaźnie, związki, nowi ludzie, których tu ściągnęliśmy, wspomnienia z naszych pierwszych spotkań - zlotów ;) Pościągaliśmy tu sporo fajnych ludzi, dlatego, że tu jest normalne , bezpieczne grono, przy którym możesz się pochwalić, lub wypłakać. Wróćcie i napiszcie raz na tydzień co się z Wami dzieje, czy czytacie, co oglądacie. Polećcie dobrą książkę, napiszcie, że film był do doooopy, ale odzywajcie się!!! Trochę tęsknimy za Wami - my, którzy nie mamy ochoty obnażać się na jakichś fejsbukach czy czymś podobnym. :-P

To już są lata... kurczę, a My już czasem na f451 nie mamy dziesięciolecia? Albo już było?? :bag:
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2016-07-25, 07:26   

Dziesięciolecie forum będzie 9-tego sierpnia. Przynajmniej wtedy minie dziesięć lat od zarejestrowania się małej mi - pierwszej administrator forum:

mała mi

Niemniej profil Oli (bo tak ma na imię mała mi) ma numerek drugi czyli ktoś (kogo już nie ma) musiał być zarejestrowany przynajmniej minutę wcześniej (albo tak mi się wydaje).
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group