Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacek
2007-03-02, 16:04
jak to jest z tym ściąganiem?
Autor Wiadomość
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2008-06-28, 14:54   

tygryska napisał/a:
scigane jest sciaganie programow gier i... pewnie e-bookow


?? ??
a czy to się różni od ściągania muzyki i filmów :shock:
 
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-28, 14:59   

Niczym, kupuj legalne
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2008-06-28, 14:59   

a nie wiem ale wstalam i poszukalam gazety, przepisze co pisze "metro" z dn 27-29 czerwca
"Agnieszka Wachowska z Kancelarii Radcow Prawnych Kruczek Maruta:
Internauta moze sciagnac z sieci udostepnione pliki muzyczne i filmowe legalnie pod warunkiem, ze ich jednoczesnie nie rozpowszechnia. sciaganie i korzystanie z utworow chronionych prawem autorskim jedynie dla wlasnych potrzeb jest dozwolone. zasada ta nie odnosi sie do gier czy programow komputerowych, w odniesieniu do ktorych nie istnieje pojecie 'dozwolonego uzytku prywatnego'. sciaganie programow komputerowych zawsze bedzie przestepstwem".

podejrzewam ze haczyk tkwi w slowie "udostepnione" ;) ale o e-bookach nie ma slowa
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2008-06-28, 16:33   

andy napisał/a:
Niczym, kupuj legalne

no przecież tak robię :p

tygryska, dzięki, byłem niedoinformowany w tym temacie, rzeczywiście jest tak jak napisałaś :)


Cytat:
Dla użytku osobistego wolno korzystać bez zgody twórcy utworu i nieodpłatnie z pojedynczych egzemplarzy utworu rozpowszechnionego, tzn. takiego, który za zezwoleniem twórcy został udostępniony publicznie
(wyjątki: utwór architektoniczny i architektoniczno-urbanistyczny w zakresie budowania, programy komputerowe) (art. 23. ust.1. ustawy).
Zakres podmiotowy prywatnego użytku obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego (art.23. ust.2. ustawy).

Oznacza to na przykład, że można swoim krewnym i znajomym pożyczać, bądź wykonywać kopie książek, filmów i albumów muzycznych.


;)
 
 
 
miki 
Grafoman


Wiek: 37
Dołączyła: 07 Paź 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-21, 10:11   

To tak jak z kserowaniem, możesz sobie skserować książkę,ale już sprzedać tego ksera nie możesz
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-21, 11:47   

Prawo wygląda tak, że ściągać można, tylko udostępniać nie można. O. Tak mówi Sexbomb (prawnik z którym mamy zajęcia z prawa autorskiego), a Sexbomb ma zawsze rację :] A, tylko to nie dotyczy programów komputerowych.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2010-04-21, 14:48   

a co z pisaniem pracy lic/mgr/etc jesli ktos przerabia fragment? :> tzn pisze to samo ale wlasnymi slowami - czy to plagiat? :)

sa ponoć systemy antyplagiatowe porównujące pracę z dostępną literatura - jak bedzie iles tam slow sie zgadzalo to bedzie klops :) ale ciekawi mnie czy porównanie jest "doslowne" czy np nie zwraca uwagi na końcówki gramatyczne a tylko sens słów?

tzn jakby bylo

oryginal
wykryto groźnego wirusa u większości ludzi

w pracy
a) u większej ilosci ludzi wykryty groźny wirus
b) u wiekszosci ludzi zostal wykryty groźny wirus ;-)

czy system to wykrywa? ;-)

[ Dodano: 2010-04-21, 14:51 ]
Cytat:
Nie możesz juz zmienić swojego postu. Post można zmieniać przez 1 minut, Od momentu jego wysłania

:szok:

nie uwazacie ze to troszke za krótko? ;)
_________________
...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2010-04-21, 20:44   

ene napisał/a:

Cytat:
Cytat:
Nie możesz juz zmienić swojego postu. Post można zmieniać przez 1 minut, Od momentu jego wysłania


:szok:

nie uwazacie ze to troszke za krótko? ;)


pierwszy raz widzę coś takiego na naszym forum :think:
 
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2010-04-21, 20:47   

Ja też ... szczególnie że przez przypadek musiałem to włączyć wczoraj jak zmieniałem cosik lol

PS. i było włączone ... tylko że od razu po poście od Ene znalazłem bakcyla i wyłączyłem z powrotem .. rubryczki mi się pomyliły :D
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2010-04-22, 13:41   

Cytat:
sa ponoć systemy antyplagiatowe porównujące pracę z dostępną literatura - jak bedzie iles tam slow sie zgadzalo to bedzie klops :) ale ciekawi mnie czy porównanie jest "doslowne" czy np nie zwraca uwagi na końcówki gramatyczne a tylko sens słów?


Jak pisalem moja druga magazynierke w 2004 r. (o moj Boze :-) ) zaczelo o tym byc glosno - system plagiat wszystko mial wykryc. Zalatwilem sobie do niego dostep i testowalem :-) i w tamtym czasie wykrywal wielkie g.... Ale lat juz kilka minelo i mogli system rozwinac. :-)

ene napisał/a:
pisze to samo ale wlasnymi slowami - czy to plagiat? :)


wszystko zalezy jakie zjawisko opisujesz w Twoim przypadku - w pewnych sytuacjach bylby to plagiat - w innych nie. Generalnie w magazynierkach w czesci teoretycznej masz jeden wielki plagiat - stad ktos wymyslil cos takiego jak przypis. Pokazac cos mozesz w czesci praktycznej :-) Chyba ze wymyslisz jakas swoja teorie :-)
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-22, 19:13   

Z cytowaniem też trzeba pamiętać, jest jakieś ograniczenie procentowe ile można mieć cytatów.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2010-04-22, 19:31   

zawsze można napisać
L. Kozioł tę różnorodność koncepcji czasu dzieli na dwie grupy: czasu o charakterze ilościowym i czasu jakościowego (cyklicznego)[4].
albo tak
Oskar Lange przedstawił swoją koncepcję, która wskazuje, że tempo produkcji występujące w danej jednostce konwencjonalnej miary czasu przekłada się na różnice w nakładach jednostkowych czynników produkcji[12].

;) by mua
_________________
 
 
miki 
Grafoman


Wiek: 37
Dołączyła: 07 Paź 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-23, 13:54   

Z tymi pracami to jest tak, ze twój wkład (jeśli jesteś normalnym studentem) to jedynie badania, wnioski, wstęp i zakończenie, cała reszta polega przecież na tym by jakoś posklejać do kupy to co inni piszą na interesujący Cię temat. Oczywiście ubierasz to we własne słowa, oceniasz itd. ale na tym to polega więc penie plagiatem byłoby przepisanie całej książki własnymi słowami, ale jeśli tworzysz tą swoją pracę tak jak bóg przykazał, czyli sklecasz różne opinie w jedno, mieszasz je, systematyzujesz to to jest dozwolone .
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-04-23, 21:37   

Polscy wydawcy książek idą na wojnę z Chomikiem

Po raz pierwszy policja odnotowała w swoich statystykach elektroniczną kradzież książek. Serwis Chomikuj.pl jest pełen nielegalnych kopii książek – skarżą się wydawnictwa.

http://prawo.gazetaprawna..._chomikiem.html
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-23, 22:54   

Yoda napisał/a:
Dlaczego wydawcy uważają, że jeżeli ktoś ściągnął książkę do poczytania to oczywiście gdyby nie miał tej możliwości, to by ją kupil za np. 60-80zł. Bzdura!!! Ilość ściągniętych książek nie jest tożsama z ilością potencjalnie sprzedanych!!!

Tyle ode mnie.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group