Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: batou
2007-10-13, 12:58
Koja Kathe - "Skóra"
Autor Wiadomość
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-01-26, 23:16   Koja Kathe - "Skóra"



Cytat:
Tess spędza całe dni na wysypisku śmieci i w swojej pracowni, gdzie tworzy dziwaczne, niesamowite rzeźby z metalu. Bibi jest tancerką; tworzy rzeźbę z własnego ciała, poddając je najwymyślniejszym torturom i pławiąc się w odmętach bólu. Ich spotkanie zaowocuje narodzinami nowej formy undergroundowej sztuki, kolażem ciała i stali, tańcem wirujących mięśni i metalu, bólem, krwią, cierpieniem i rozkoszą. Wykraczając poza granice sztuki, Tess i Bibi pogrążają się coraz głębiej w otchłani szaleństwa, aż do chwili, kiedy pragnienie odczuwania bólu wydostanie się spod ich kontroli.

Źródło: Strona wydawnictwa Zysk i S-ka

To pierwsza książka Koii, którą przeczytałem. Dziwnie to wyglądało bo wielokrotnie miałem ochotę rzucić nią w kąt i już do niej nie wracać. Mimo wszystko dalej czytałem. Potem przekonałem się, że z wszystkimi książkami Koii będę miał podobnie :)
"Skóra" jest ciężka, klaustrofobiczna, miejscami brutalna, ale niesamowicie ciekawa. Autorka jest wrzucana do szufladki pt "pisarze grozy", ale to nie do końca prawda. "Skóra" klasycznym horrorem nie jest. Dla mnie to bardziej powieść obyczajowa. Z tym, że przesycona psychologią. Można się tu przestraszyć, ale to ludzie w niej opisani budzą takie uczucia.
Jednym słowem: genialna. Gorąco polecam.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

Ostatnio zmieniony przez Ania 2007-10-27, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-27, 14:39   

Popieram. "Skóra" jest straszna przez to wrażenie obłędu, jakie tylko pogłębia się z każdą kolejną stroną. Poza tym cenię Koję za jej zdrowe podejście do psudomagów i innych "alernativnyh artistuff". Tyle celem dygresji. A "Skórę" polecam.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group