Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
problemy
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-01-29, 13:20   

raz jeszcze:)

Cytat:
Proszę starać się zadbać o to aby ilośc postów nieczytanych w bazie była jak najmniejsza, zbyt duża ilość dla pojedynczych użytkowników może wpłynąć niekorzystnie na generowane obciążenie. - i jest to prawda - nie będziemy zwiększać limitu w nieskończoność


ta informacja jest naprawdę ważnym "ostrzeżeniem", które jest nawet widoczne w ustawieniach panelu admina - aktualnie jest 110 - i chyba wystarczy. Jeżeli coś jeszcze ulegnie zmianie, to raczej w kierunku zmniejszenia. Jednocześnie - raz na tydzień - tak czy siak - będzie włączane "czyszczenie historii" - tak, że jak ktoś zawita po tygodniu/ miesiącu/ wieku - to i tak wszystko będzie wyczyszczone - trudno - chodzi o bezpieczeństwo Wszystkich. :)

Poza tym uległa zmniejszeniu liczba dopuszczalnych wiadomości na PW do 10 (coś naprawdę ważnego można sobie zapisać np. na HDD). Było 50 - dla moda x 3, dla adma x 6 - czyli 300 - to chyba lekkie przegięcie.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
bodzio 
Bibliotekarz


Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 268
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2007-01-29, 15:52   

Popieram, bezpieczeństwo i stabilność forum jest najważniejsze.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-01-29, 20:35   

Nie ma tematu. Ma być bezpiecznie i stabilnie :)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
romek61 
Wierszokleta


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 592
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2007-01-30, 13:09   

wczoraj o 12 miałem przeczytane wszystkie posty, a o 24 było ponad 100 nieprzeczytanych - nie da się przeczytać wszystkich jak kogoś dłużej nie będzie
_________________
mój spis na PW lub romek61@wp.pl
Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za cudzą głupotę
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-01-30, 13:23   

no tak, ale lepiej żeby forum w ogóle padło?
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
romek61 
Wierszokleta


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 592
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2007-01-30, 13:57   

teraz dla mnie to nie problem przeczytać wszystkie posty, bo siedzę w domu ale jak wyjadę to na dwa tygodnie i wtedy będzie problem bo tam nie mam dostępu do internetu.
_________________
mój spis na PW lub romek61@wp.pl
Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za cudzą głupotę
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-01-30, 14:07   

romek61 - każdy kiedyś wyjedzie, teraz nie ma choćby Nefry,
a jak ja wyjadę to to:

Cytat:
Jednocześnie - raz na tydzień - tak czy siak - będzie włączane "czyszczenie historii" - tak, że jak ktoś zawita po tygodniu/ miesiącu/ wieku - to i tak wszystko będzie wyczyszczone


zrobi sirion - i też nic nie zobaczę :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
romek61 
Wierszokleta


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 592
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2007-01-30, 14:25   

no to się zastanawiam w czym jest problem skoro i tak, samo się wykasuje
_________________
mój spis na PW lub romek61@wp.pl
Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za cudzą głupotę
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-01-30, 14:40   

ale, dla każdego użytkownika zapamiętuje co ma ni przeczytane i to zajmuje miejsce na koncie, a jak będzie zajęte dużo to forum padnie.
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
romek61 
Wierszokleta


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 592
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2007-01-30, 15:09   

ok teraz zrozumiałem i mam nadzieję, że forum nie padnie

[ Dodano: 2007-01-30, 21:07 ]
właśnie odkryłem, że nie da się przeczytać wszystkich postów bo jest taki dzial Dla administracji i niepowołani nie mają dostępu
_________________
mój spis na PW lub romek61@wp.pl
Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za cudzą głupotę
 
 
air 
Wierszokleta


Pomógł: 3 razy
Wiek: 113
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-02-02, 00:39   

siema kochani administratorzy. mam pytanie Jak cos zuploadowac na nasze forum?? jest taka mozliwosc??
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yj-Rft_zy8E

http://www.youtube.com/watch?v=UditWS5EAbI
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-02-02, 05:20   

ogame napisał/a:
siema kochani administratorzy. mam pytanie Jak cos zuploadowac na nasze forum?? jest taka mozliwosc??


ze względu na ograniczenia i brak możliwości póżnejszego ew. naprawiania szkód upload - np. album został wyłączony.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-05-09, 11:01   

Ja mam taki postulat by nie przeginać z tymi "pomógł". Bo jak zaczniemy dodawać "pomógł" za wszystkie oddane sobie przez forumowiczów przysługi w przeciagu ostatniego roku to się okaże że każdy ma po sto plusów. rotfl

Stąd mój pomysł byśmy już nie grzebali w pamięci i nie dawali tej rangi za wszystko co było do tej pory. Umówmy się ze to nie działa wstecz. Czyli jesli kiedys tam pomogłam Pragne czy komuś, to odpuścmy sobie. I w ogóle to czy na pewno mamy sobie to nadawać za każdą "pozyczoną" ksiązke czy płytę?

Moim zdaniem nie.

Powinno to być nadawane za coś co rzeczywiście jest pomocą. Ktos ma program z kompem, nie umie zainstalowac programu, szuka czegoś nietypowego czego nie może znależć - za pomoc w takich sytuacjach w których nie radzimy sobie sami bym nadawała plusa.

Natomiast dzielenie się - wyszukiwanie dla siebie pewnych rzeczy to w końcu był nasz chleb codzienny. :)
Ewentualnie można przyznac taka rangę jak ktoś mi pożyczył dużo róznych rzeczy . Ale nie za pojedyńcze przypadki, bo zaczniemy popadac w kokieterię i przyznawac sobie plusy za to tylko ze się lubimy :)
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-05-09, 11:27   

Nefra napisał/a:
Powinno to być nadawane za coś co rzeczywiście jest pomocą. Ktos ma program z kompem, nie umie zainstalowac programu, szuka czegoś nietypowego czego nie może znależć - za pomoc w takich sytuacjach w których nie radzimy sobie sami bym nadawała plusa.


Zgadzam się w zupełności.

Przesada może w końcu doprowadzić: po pierwsze - do "zagubienia" sensu przyznawania punktów jako takich, po drugie - do całkowitej utraty orientacji "kto, co, komu i za co" - co też nie jest za bardzo wskazane i - po trzecie - tak jak każdy przesyt - wywołać w końcu zniechęcenie i znurzenie tematem :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
pragne 
Dalekopis
Magda


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 770
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-09, 12:08   

Moim zdaniem raz w tygodniu naprawdę jest OK. Po dłuższym czasie można przecież samemu przeszukiwać fora. A tematów nie jest tak wiele i jedyne co się mnoży to nieprzeczytane posty w tematach. Tzn. powiedzmy po tygodniu 500 postów nieprzeczytanych w 25 tematach. Czyli jak klikniesz w dany temat to automatycznie czytasz kilkanaście/kilkadziesiąt postów :) Nawet ja z moim netem jakoś sobie jeszcze radzę :)
Dobra, to ja od dzisiaj nikomu za nic punktów nie daję :P ale wiecie, że i tak Was lubię :kochamwas:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jRyXtrWd_p8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group