Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
problemy
Autor Wiadomość
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-02-26, 03:11   

Krzyś, to nie ja reklamowałam, ale nasza wspólna z neta koleżanka, której już nawet teraz imienia nie pamiętam. Właśnie jak napisałam - ściągnęłam f-secure, bo pamiętam z tamtych czasów, że był najlepszy, a okazało się , ze małe miało już jakieś "coś". Zawsze mowił, ze nic nie ma, :bezsilny: żadnych osłon, żadnego antywira. Jest możliwość, że nie miał pojęcia, o czym ze mną rozmawiał ;)
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-02-26, 10:30   

ten mcaffee mógł mu się zainstalowac podstepnie, jak ściagam aktualizację np adobe flash playera to zawsze musze odhaczyć proponowaną z tym instalacje mcaffee ;]

jeśli Młode nie wie to wyjasnij mu żeby czytac wszystko przy instalacjach / ściąganiu ;-)
_________________
...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2017-02-27, 17:10   

Nefra, koleżanka AlVi czyli Ola ;)
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-02-27, 22:54   

ciekawe co tam u AlVi? pamiętam ją :)
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-03-02, 23:55   

No faktycznie - pewno ma jakieś blogi fotograficzne, bo piękne foty nad morzem robiła :)
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-03-10, 14:31   

Komp mi już siadł zupełnie... dobrze, że mam lapka żony a niedługo przesiądę się na jej stacjonarny.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-03-11, 01:01   

Współczuję, bo wiem jak to jest ;) Ja nie mam komputera już od kilku miesięcy, mojego zalało podczas naszej domowej "powodzi". Zamiast lapka dostałam stare jabłuszko mojego męża i tzw "stary" samochód, bo mąż ma już nowy. :bezsilny: mam fajne- nowe zabawki, ale nie mam możliwości netowych, które wcześniej miałam. :(
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-03-11, 06:54   

I tak dobrze, że zakładałem na forum te tematy ze stronami z zakresu komiksów czy kultury i sztuki. Dzięki temu nie straciłem ważnych linków.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-03-11, 12:30   

ja zakladki od czasu do czasu zapisuję do pliku gdzieś na pendrivie - polecam to rozwiązanie ;) po kolejnym formacie wystarczy je zaimportowac do przeglądarki i masz w takim ukladzie jak byly :)

a w sumie dla dokladnosci może uzupełnię: w Firefoksie mogę stworzyć "export do pliku" = czyta to kazda przegladarka ale importuje sie jako nieuporządkowana lista, za to jak stworze "kopie zapasową" to mam plik dla tej samej przeglądarki i wczytuje się w takim układzie jaki mialam przy zapisywaniu.

w ogóle moje zakladki od lat czekają na uporządkowanie....może kiedyś je zacznę przeglądac zakladka po zakladce... wypadałoby przynajmniej skasowac te które obecnie prowadza do erroru 404 :P
_________________
...
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-03-11, 12:35   

Tak zrobię - zapiszę również na pendrivie :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-03-12, 02:09   

Karee ? Ja nigdy nie robiłam formatów, więc nie wiem o czym do mnie mówisz :( Serio. I chętnie bym zakładki "zaimportowała po kolejnym formacie" - ale ta opcja jest dla mnie niedostępna, bo nadal nie wiem, co to format i jak i po co to robić? A zakładki tracę, choć wszystko co miałam na dysku wróciło (oprócz zakładek). :bezsilny:
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-03-12, 10:40   

format = kasujesz wsio z dysku i od nowa instalujesz system => w efekcie komp pozbywa sie smieci i powinien mniej mulic.

(z tym ze nie jest to ręczne kasowanie typu "deinstalacja" tylko wlasnie czynność automatyczna "format" czyli komp sam totalnie czyści dysk że nie ma nic. w moim przypadku system + sterowniki ponownie sie instalują z ukrytej partycji systemowej wiec nie mam żadnego zachodu z tym ani żonglowania płytami z systemem/sterownikami - dlatego tylko takie lapki wybieram zeby sie nie narobic :> wystarczająco upierdliwe jest ustawianie ponownie tych potrzebnych programów :P jakbys szukala kiedys takiego lapka to pytaj o partycję recovery)

Nefra napisał/a:
nie wiem, co to format i jak i po co to robić? A zakładki tracę, choć wszystko co miałam na dysku wróciło (oprócz zakładek).


a w jakich sytuacjach tracisz zakladki jesli nie przy formacie?


robienie kopii zapasowej:

jak wyswietlisz w FF zakladki to masz okienko i gdzie jest opcja do kopii pokazuje screen ;)



w sumie to program pocztowy tez sobie kopiuje - instaluję go owszem ponownie ale potem wrzucam w folder użytkownika (to nie folder w program files tylko inny, w kontach użytkownika windowsa) to co wczesniej zachowałam = mam wciąz wszystkie konta i maile..
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-03-15, 22:43   

Ale nadal jesteśmy w win10?

Ja dziś na tym cholernym lapku syna nie umiałam znaleźć: dodaj/usuń programy, więc nie wiem w ogóle jak wyszukać format. Ale przede wszystkim - to jest lapek kupiony rok temu z systemem, oprogramowaniem (gównianym), ale taki jest. Wczoraj nagle zorientowałam się, że nie miał rar - bo przesłali mi paczkę i zgłupiałam, próbując ją uruchomić. Odczytywała się jako plik niewiemjaki. Długo glowiłam się o co chodzi. :( Chyba jednak muszę mieć lapka, bo na applowym tablecie gówno można, prócz wchodzenie w net i czytania :(

I chyba tu takiego programu pocztowego nie ma? Jeśli jest, to jak mam w niego wejść? Jak go wyszukać?
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-03-16, 07:13   

Nefra napisał/a:
Ale nadal jesteśmy w win10?


u mnie win 8.1 i nie zamierzam przechodzic na 10 bo strace tą partycje systemową :)

format ja robie wciskając odpowiedni klawisz zanim się zaladuje system podczas uruchamiania kompa - F10 czy cos podobnego (nie pamietam, ale poczatkowo napisane jest wcisnij ... zeby przejsc do opcji jakichśtam, a potem to znika i ładuje sie system normalnie). to zalezy tez od kompa. ja w inny sposob nie robie formatów, wiec pewnie nie pomoge :) ale mozliwe ze nie masz tej ukrytej partycji i bedzie ci potrzebna plyta z windowsem i sterowniki - lepiej poszukaj kogos obeznanego i pomoze (zrobi za ciebie :D ) :)

na 10 się nie znam, ale zapewne masz wyszukiwarkę i mozesz poszukac po nazwie.. albo kliknij na link-mail i zobacz co sie otworzy - moze nie masz nic zainstalowanego. np u jacka w podpisie jest kontakt mailowy... ;)
_________________
...
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-03-18, 06:58   

U mnie w podpisie jest moja stronka zaś kontakt mailowy jest w profilu ;)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group