Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony serial
Autor Wiadomość
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-07, 09:23   

Krzyho - oglądałam, ale zdaje się nie cały (brakło czasu). Moim zdaniem warto, ale to kwestia gustu.

Został mi jeden odcinek Wentworth, ale jakoś zupełnie mi zszedł nastrój na coś takiego, aczkolwiek serial jest wielce zacny. Rzecz się dzieje w więzieniu dla kobiet i kto lubi dynamikę małych, zamkniętych środowisk + bohaterów-przestępców, niech łapie, bo bardzo warto.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2016-03-07, 11:35   

SoA też odpuściłam w pewnym momencie...

Aktualnie oglądamy głównie Black Sails i House of Cards (nowy sezon jest na polskim netflix - pierwszy miesiąc jest za free ;) niestety tylko angielskie napisy)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-07, 12:49   

Ja też jakoś chyba właśnie po 4 albo 5 sezonie. Podobnie zresztą jak "The Shield" tych samych twórców.

Sądzę, że komu się podobało SoA albo The Shield, temu się też spodoba Wentworth, które jest, swoją drogą, solidniej zrobione. To jest w ogóle pierwszy serial (albo film, albo w ogóle cokolwiek), jaki widziałam, gdzie sceny seksu mają znaczenie dla fabuły.


Obejrzałam sobie też po raz kolejny The IT Crowd (też jest na netflixie, ale chyba w ogóle jest za darmo na stronie telewizji, która go wypuściła) - ten serial nigdy mi się nie znudzi <3
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-10, 18:37   

Fatty napisał/a:

Jakis czas temu wybuchła popularnośc "Gry o tron" - spróbowałam i nic. Teraz siedzę w domu w stanie niezdrowości, chłopina moja ma wszystkie sezony- bo on fan, pomyślałam że może tym razem sie uda.

I chyba na tapecie sezon 5, a ja dalej nie wiem kto jest kto i o co chodzi, ale ta blondyna od smoków mi sie podoba....... :P

Padłam rotfl

Generalnie ten autor (Martin) wszystkich bohaterów, do których czytelnik (albo ogladający) przywiązuje sie (albo polubi)- uśmierca w momencie w którym najbardziej nas to boli. To taki trochę masochistyczny serial (zarówno ksiązkowy jak i filmowy) rotfl :bezsilny:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nefra 2016-03-12, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2016-03-10, 21:00   

Hadrianka napisał/a:
Krzyho - oglądałam, ale zdaje się nie cały (brakło czasu). Moim zdaniem warto, ale to kwestia gustu.

Pooglądałem zjawki i na razie zbieram, aktualnie jest już połowa 2-go sezonu.
Skończy się, to się obejrzę :)

Na razie i tak czekam na GoT :)
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2016-05-09, 09:02   

Czterej pancerni i pies:

Jak przed chwilą podał kanał Polsat Viasat History dzisiaj jest pięćdziesiąta rocznica wyemitowania pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa". Zanim jednak serial pojawił się na ekranach odbiorników musiał przejść przez gęste sito cenzorów, którym nie spodobała się chociażby scena pocałunku Janka z Marusią w którymś tam odcinku. Twórcy filmu wyjaśnili jednak, że scena ma symbolizować przyjaźń polsko-radziecką i tym sposobem scenę uratowano :happy: ;)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-05-10, 20:33   

Dla mnie "czterej Pancerni" to the best of i nie rozumiem fenomenu: "Kapitana Klossa", naprawdę :bezsilny:
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2016-05-10, 21:08   

Ależ oczywiście Neferko :-D
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-05-10, 22:27   

No ja myślę!!! rotfl :*
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2016-05-11, 16:31   

ja chyba wole Klossa albo Zorro (tego emitowanego w czarno-bialym).

na pancernych juz patrzec nie moge - ile mozna :P
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-05-11, 20:43   

No naprawdę można i zawsze cieszy - Janek pocałuje Marusię, Janek zabija tygrysa i Czereśniak wlecze syna przez kawał kraju, który nie istniał... nie mówiąc już o miasteczku, które trzeba było zatopić i zginą róże... Powitanie morza, łuk berliński z czapką, Studzianki, a wcześniej jeszcze Magneto na motorze i polska kawaleria. Najlepszy aktor: Szarik :) Najlepszy polski serial wszechczasów i żaden z tych aktualnych nie da nam tylu emocji i nie pamiętamy tych nowych, po miesiącu od obejrzenia odcinka.
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2016-05-15, 16:40   

Jeszcze z czasów telewizji "gierkowskiej" pamiętam taki angielski serial sci-fi, który też mi się bardzo podobał : "Kosmos 1999":

Kosmos 1999
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-05-16, 13:43   

Też pamiętam i zawsze oglądałam - chyba to jakoś w niedzielę leciało ;)

A moje Młode już drugi raz ogląda Devious Maids i pęka ze śmiechu :-)
_________________
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-02-13, 23:28   

Młode moje zmusiło mnie do " Stranger Thinks". Wciągnęło mnie nieźle, ale... po dwóch sezonach urwało się i czekamy co dalej. Tak samo jak Detektyw. Urywają, kończą wątki i mogą nic dalej nie zrobić. A my tkwimy w niepewności. :bezsilny:
Nudząc się - znalazłam mini-serial francuski "Tajemnice jeziora". Naprawdę dobry wątek sensacyjno-kryminalny. Polecam :)
_________________
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2018-02-16, 13:59   

Nefra, spróbuj "Dark" - na początku dużo wspólnego ze Stranger Things(też lesiste zadupie, tajemniczy ośrodek i też giną dzieci) ale poważniejszy i bardziej złożony, barrrdzo na tak jestem :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group