Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
proszę o wyjaśnienie mi...
Autor Wiadomość
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-05-26, 22:09   

Dlaczego jak ktos z Uprawnionych odetnie kawałejk wątku tworzac nowy (np : "Adas w sukience") tow tym nowym watku nie mam info kto go odciał ( popisawszy sie niebagatelnyną intuicją)???
Wydaje mi sie ze powinna byc taka informacja - w kazdym razie ja jestem przyzwyczajona do tego ze byc powinna. :bezsilny:

Bo kto zamknął to widze... ale to juz nawet na śmietnisku nie wolno sobie pogadac? Nie lepiej wygaszac za iles dni? Człek by jeszcze sobie troche mogł poklepac :hehe:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nefra 2008-05-26, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2008-05-26, 22:12   

ja go wycielam :bag:
a na śmietniku gadać można jak najbardziej :)
tyle że nie przewidziałam ze ktos bedzie chciał ciągnąc temat

osz kurcze myslałamże wszyscy moga gadać w smietniku :/
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2008-05-26, 22:39   

temat wyjaśniony więc już nie wyjaśniam ;)
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2008-05-27, 03:36   

A po co ma się w koszu pisać? mało jest miejsca na forum? - po to aby tematy w nim ciągnęły się w nieskończoność? Zawsze bowiem ktoś się może odezwać. Automat w takim przypadku nie działa, zaś wywalanie ręczne skutkuje obrazą majestatu - bo przecież się w tym temacie pisze. Pogadać tam ktoś sobie chce? - ile trzeba czekać, aż się nagada - tydzień, dwa, miesiąc? Tematy są różne i różne jest zainteresowanie nimi. Dla każdego robić inne ustawienia wygaśnięcia? - może jeszcze po konsultacjach z autorem smietnikowego wątku?

W historii tego forum w śmietniku lądowały różne tematy - czasem nie takie zabawne jak ostatnio. Śmietnikowa karencja (tydzień - jak na teraz, pod warunkiem nie kontynuowania wątku) miała na celu uzmysłowienie autorowi kontrowersyjnego, czy wręcz szkodliwego tematu tego co zrobił/ napisał oraz była informacją dla pozostałych forumowiczy o tym co się wydarzyło. Informacją - nie zaproszeniem do dalszej dyskusji.

Stąd też zamykanie tematów w koszu.

Dla otów jest miejsce tam, gdzie ostatnio wylądowały posty z "pokaż swój pulpit" i gdzie wczesniej znalazło się wiele innych tematów, jak np. słynny ongiś topik o torebkach i portfelach - zaś śmietnik to śmietnik.

Naprawdę nie widzę potrzeby przekształcania kosza w kolejne forum dyskusyjne. Jakoś taka idea jest mi obca.

Wydzielanie tematów z tematów - nie ma możliwości automatycznego ustawienia info "kto wyodrębnił temat" - tak jak jest np. przy przesunięciu tematu z działu do działu, czy też przy zamykaniu/ otwieraniu wątku - stąd też taka informacja będzie każdorazowo podawana w wydzielanym temacie.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2008-05-27, 17:30   

piwko3 napisał/a:
A po co ma się w koszu pisać? mało jest miejsca na forum?


jak temat trafia do kosza to nie da sie pisac na forum tylko wlasnie trzeba kontynuowac w koszu :P (sami do kosza go nie wkładamy przeciez ;) )

czepiam sie jak zawsze ;)
_________________
...
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-27, 18:13   

Pisarstwo na śmietniku sprawdza się na superbii. Kto pisze i nie zaśmieca głównych wątków to kto bywa to wie
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-27, 18:18   

A ja powiem, że się zgadzam z piwkiem. Śmietnik, to śmietnik - a nie offtopiarnia. Offtopiarnia się u nas nazywa "różne inne". Można robić tak - temat do kosza i przez 24 godziny czekać, czy ktoś odpowie. Jak sie pojawią ze trzy odpowiedzi - do różnych innych, jak się nie pojawią to zamknąć i jak nie będzie wniosków o otworzenie - usunąć na stałe. I już. Problem rozwiązany.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-03-13, 00:46   

dopsz... czekacie jak sie odezwe to jestem :p

prosze o wyjasnienie mi (albo podanie linka -ciezki dzien mialam i jakos wyszukac nie umiem- moze nerwy- ale od czego sa przyjaciele) :
Jakie to my mamy teraz na forum te stopnie degrengolady?
Najpierw ostrzezenie na pw, potem ostrzezenie publiczne ...potem moderacja postow... potem blokada wysylania a potem ban czy jak?
Bo siem gubiem i mam wrazenie glupie w tym zagubieniu ze administracja miast wlasnym rozumem i jakims regulaminem przyjetym- to sie kieruje tym co na inszych forach?

I nie mam - wbrew mniemaniu pierwszemu- na mysli tego czy kolejnego spamera czy trolla - serio pytam czy jest przyjeta jakas procedura taka jaka znam z inszych for,ktore sie nie emocja a rozumem kieruja?

Bo bana wlepic latwo...ale niech on bedzie choc poprzedzon jakimis ostrzezeniami, rozmowami, ktore nie zaskutkuja... niech to nie bedzie ze wlepilaem bana cbo tak mi sie zdawalo...w koncu adminem moze za rok byc kazdy i miec inne widzimisie :P rotfl

Mimo durnych emot- naprade kiepski dzien mialam- pytam calkiem serio- bo mam wrazenie ze kiedys byla o tym mowa ale nie pamietam na czym stanelo a nie moge w forum odnalezc.
A w koncu procedury winny jaies byc.
_________________
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2009-03-13, 06:20   

masz na myśli ze nie klikaliśmy za każdym razem w te "ostrzezenia" i nie widać ich w profilu tyle ile powinno ? PW jest łagodną forma ostrzeżenia ale nią jest .. brak reakcji = blokada pisania postów .. o wiele wiele później niż jakiekolwiek inne forum ... potem zrobiliśmy glosowanie wśród administracji i większością głosów zdecydowano ban ... bo brak reakcji na blokadę pisania to tez reakcja ... O ... i do tej pory tej reakcji nie ma ...


ja jestem tym co klikną BAN :D .... możesz mi udzielić nagany wzrokowej :D
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-03-13, 08:24   

Nefra napisał/a:
prosze o wyjasnienie mi (albo podanie linka -ciezki dzien mialam i jakos wyszukac nie umiem- moze nerwy- ale od czego sa przyjaciele) :
Jakie to my mamy teraz na forum te stopnie degrengolady?

Nefra napisał/a:
administracja miast wlasnym rozumem i jakims regulaminem przyjetym- to sie kieruje tym co na inszych forach?

Odpowiedzią na oba pytania jest regulamin (nie skopiowany z innego forum, stworzony przez nas, wiem, bo byłem przy poczęciu ;-) ), a dokładniej jego część B i paragraf III.

W ostatnim przypadku interwencje moje i Necro pozostały kompletnie bez odpowiedzi, więc recydywa. Każdy wpis assol zawierał odnośniki do 2 księgarń internetowych i był ewidentną ich reklamą, a takiej nie można bez konsultacji z nami zamieszczać. A można normalnie, bo sam pamiętam jak kilka miesięcy temu któryś z nowych userów sam zapytał w PW, czy może tu zamieścić reklamę. Zgody wtedy nie było i przyjął to z godnością ;-)

Nie widząc szans na poprawę i z myślą o uniknięciu dalszego zaśmiecania forum spamem daliśmy bana. I prawdą jest, że pomogła w tej decyzji obserwacja tego co assol robiła na innych forach. Nikt z administracji (8 osób) się nie sprzeciwił.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2009-03-13, 09:57   

mnie odpowiedzi wyzej zadowalają..

sama sie bym nie cackała ze spamerem, tylko ban i już. taka ilosc linkow jak podawala assol nie jest normalna i kazdy to wie ;-) Nefra, nie ma czego żałowac - jesli to nie bot, a czlowiek, to najwyrazniej nie zadal sobie trudu by byc subtelnym w tej reklamie - chocby dlatego out ;-) nie ma czego żałowac szczególnie pod kątem tego co sie dzialo na sąsiednich forach = assol nie przyszla pogadac, tylko reklamowac
_________________
...
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-13, 13:06   

ene napisał/a:
tego co sie dzialo na sąsiednich forach = assol nie przyszla pogadac, tylko reklamowac

Pełna zgoda. Widząc co się działo na kgb odczekałem chwilę, al później przywaliłem tyle ile mogłem na superbii czyli 6 a to praktycznie ban
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-03-13, 16:15   

ja nie o tym...ja pytam przy tej okazji (banowej w sensie) czy to jest gdzies na forum ustalone jak ida te stopnie od ostrzezenia do bana. Bo brak reakcji na ostrzezenie - (znaczy kontynuacja niepoprawnego zachowania)i powinno byc jakos stopniowane zeby nie od razu po ostrzezeniu ban. No i rozumiem ze ostrzezenie idzie na pw by na pewno dotarlo do osoby?
Necro piszesz ze brak reakcji to blokada... czyli za brak reakcji uznajemy w takim przypadku ze dalej wstawiala linki?

Rozumiem w takim razie z tego wszystkiego ze najpierw idzie ostrzezenie na pw potem ostrzezenie na forum potem blokada wysylania i... no jak zablokowane to nie moze dalej broic tak? czyli po zablokowaniu jest narada dyrekcji nad banem? :ban:


A tak przy okazji to ja nie rozumiem tych dopisywanych przez administracje uwag w czyichs postach. Tzn chodzi mnie o to, ze gdyby ktos do mnie taka uwage napisal- to przeciez bym jej nie zauwazyla, bo nie wracam z powrotem do swoich postow. Postuluje by pisac nowy post albo pw zamiast tych dopiskow na edycji.
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2009-03-13, 16:21   

dopiski od moderacji są na wszystkich forach, na których jestem, to jest raczej standard
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2009-03-13, 16:56   

Nefra napisał/a:
Bo brak reakcji na ostrzezenie - (znaczy kontynuacja niepoprawnego zachowania)i powinno byc jakos stopniowane zeby nie od razu po ostrzezeniu ban. No i rozumiem ze ostrzezenie idzie na pw by na pewno dotarlo do osoby?

Nefra, wszystko to było wykorzystane - a skoro osoba ta nie odpowiada ani na uwagi na forum, ani na ostrzeżenia na pw, czyli totalnie ignoruje administrację i nie zmienia swojego postępowania - kolejne posty z tymi samymi linkami - no to, na co jeszcze mamy czekać :> ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group