Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259
Forum - f451.pl - View topic - Ulubione cytaty slynnych lub nie bardzo slynnych ludzi...
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Ulubione cytaty slynnych lub nie bardzo slynnych ludzi...
Author Message
lusiek
Nieśmiałek

Posted:    Ulubione cytaty slynnych lub nie bardzo slynnych ludzi... [ !!! ]

[b]Macie jakies cytaty ktore lubicie... moga byc nawet wasze wlasne..[/b].

[b]podam mojich kilka. niektore po polsku a niektore po angielsku... (dla tych co nie znaja angielskiego to powiem... hmmmm... sorry ale nie chce mi sie tlumaczyc)
[/b]
"[i]Jedynie w smutku i cierpieniu czlowiek faktycznie zbliza sie do swojego towarzysza; wydaje sie, ze jedynie wtedy jego zycie staje sie naprawde piekne[/i]." - [b]Henry Miller[/b]

"[i]Without deviation from norm, progress is not possible[/i]." - [b]Frank Zappa[/b]

"[i]Take what you can use and let the rest go by[/i]." - [b]Ken Kesey[/b]

"[i]My future starts when I wake up, every morning... Every day I find something creative to do with my life[/i]." - [b]Miles Davis[/b]

narazie tyle tych ktore zapamietalem i moge napisac z glowy...[i][/i][size=9][/size][color=red][/color]

pozdrowienia:

jacek
Znikopis

Posted:     [ !!! ]

jeden z moich ulubionych... jest w moim podpisie :) - a o innych pomyślę, a jak coś wymyślę, to jeszcze napiszę :D

air
Wierszokleta

fajne cytaty, ale mam taka propzycje, akurat w tych wiem o co biega, ale moga sie zdarzc z bardziej zawilym obcojezycznym slownictwem - piszczie polskie tłumaczenia ;)

Jool
Krótkopis

Taki jeden, o którym powinnam niedawno pamiętać :wstydnis:
Wychodząc z siebie nie trzaskaj słowami (S.J.Lec)

Nefra
Znikopis

ponieważ cytaty moga być rownież "niesławnych" to moim jest: "ćwiczenie czyni mistrza" - nie mam pojęcia kto był jego twórcą ale ja to ciagle powtarzam :D

No i coś co tez ciagle powtarzam sobie i swoim dzieciom na każde stwierdzenie "nie umiem, nie potrafię" - "No to właśnie znalazłes doskonały powód i czas by się tego nauczyc" :D

air
Wierszokleta

[b]Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. [/b]- a wiecie kto powiedzial ten tekst??

Nefra
Znikopis

Tolkien? :>

air
Wierszokleta

[b]Nefra[/b], NIE :D , Gandalf :D , a tak serio serio to wlasnie chodzilo mi o Tolkiena - za bardzo sie nie wajemniczalem w jego tworczosc i zyciorys ale typ musial miec "to cos" co pozwolilo stworzyc mu takie dziela jak "Hobbit", "Władca Pierścieni" czy "Silmarilin", bravo [b]Nefra[/b],

Nefra
Znikopis

oj tam... Gandalf - Tolkien ustami Gandalfa :D do Froda zresztą ;)

I miał to "coś" - to coś nazywało się C.S Lewis który pisał o Narni i był dobrym przyjacielem Tolkiena :D

Artemis Entreri
Wierszokleta

"Każdy szamiesz dupa, gdy wrogów kupa” - Sapkowski :D

madziaro
Znikopis
fiefiórka

To teraz trochę moich, nie będę wymieniać wszystkich, które lubię, bo by było za dużo na raz ;)

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą" - Alighieri Dante

"Żyj tak, abyś po latach mógł powiedzieć: Przynajmniej się nie nudziłem" - Winston Groom

"Jeśli chcesz być szczęśliwy - bądź nim" autora nie pamiętam (w googlach wychodzi Prutkow, ale nie jestem przekonana)

i dużo, dużo innych :)

greg1212
Krótkopis

Mój ulubiony:

Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
[i]Julian Tuwim
[/i]

jacek
Znikopis

[quote="Artemis Entreri"]"Każdy szamiesz dupa, gdy wrogów kupa” - Sapkowski :D[/quote]

Sapkowski tego nie wymyślił - tylko zaadaptował do własnych potrzeb - znane to było znacząco wcześniej jako wolny przekład łacińskiego "Nec hercules contra plures" - czyli:

"I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa" :D

Artemis Entreri
Wierszokleta

Nie wiedziałem poprostu to z jego książki przepisałem.

majka-2
Krótkopis

Cytat z ksiażki, którą czytałam wiele lat temu.

Zabić Drozda” Harper Lee
„Strzelaj, więc sobie ile chcesz, do sójek, jeżeli ci nie za trudno je trafić, tylko pamiętaj, że grzechem jest zabić drozda. (…) Drozdy nic nam nie czynią po za tym, że radują nas swoim śpiewem. Nie niszczą ogrodów, nie gnieżdżą się w szopach, na kukurydzę nie robią żadnej szkody, tylko śpiewają dla nas z głębi swoich ptasich serduszek. Dlatego właśnie grzechem jest zabić drozda.”

Żony wtedy są najlepszymi słuchaczami, gdy ich mąż mówi do innej kobiety. Henri Torr

„Przeszłość – jest dziś, tylko cokolwiek dalej…” C. K. Norwid „Przeszłość”

pragne
Dalekopis
Magda

majka-2 :) Ja w grudniu czytałam "Zabić drozda" :) Ale tę nowaszą wersję ze zmienionym tłumaczeniem, gdzie na główną bohaterkę nie mowią "Smyk" tylko Skaut :). Niby mały niuans ale jednak ... Udało mi się bardzo tanio kupić nówkę na allegro:) Polecam do poczytania, serio :)

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2007-02-16, 17:35[/i] ][/size]
"Wiem, jak to jest, kiedy ktoś odjeżdża. Tydzień piekła, potem przez tydzień przykro, potem zaczyna się zapominać, potem wydaje się, że to się nigdy nie zdarzyło, że zdarzyło się komuś innemu i człowiek wzrusza ramionami. I mówi sobie, takie jest życie, tak to już musi być. Mówi same głupie rzeczy. Jakby czegoś na zawsze nie utracił."

"Mag" John Fowles

Myszor
Dziejopis
Zła Mysza

Żyj tak, aby twoim sąsiadom zrobiło się nudno, gdy umrzesz.

Nie pomnę, kto to powiedział :)

necro
Administrator
Mistrz Straszenia

W pewnej ksiazce pewien autor co poczatek rozdzialu zamieszczal cytat (moze ktos zgadnie kto i gdzie), niektore przypadly mi do gustu, inne mnie rozbawily. Wypisze czesc z nich tak jak tam sie znajduja, czy sa poprawne czy nie, nie mam pojecia.

(czasami w podpisie jest fikcyjny bochater!)

"Kobiety sa po to, by je kochac, nie rozumiec" - O. Wilde

"Lajdactwo ma granice, glupota nie" - N. Bonaparte

"Gdyby zas ktos z tej zacnej kompanii watpil w moja prawdomownosc, zaluje go serdecznie" - baron Munchhausen

"Bog storzyl kobiete, by oswoic mezczyzne" - Voltaire

"Panie Boze, daj mi czystosc i powsciagliwosc...
ale jeszcze nie teraz, Boze, jeszcze nie teraz!" - Sw. Augustyn

"Przemoc nigdy niczego nie rozstrzygnela" - Dzyngis Chan

"Myszy uchwalily, ze przywiaza kotu dzwonek na szyi" - Ezop

"Gdy dochodzi do wyboru pomiedzy szczeroscia a uprzejmoscia, sam zawsze wybiore uprzejmosc i mam nadzieje, ze inni tak samo postapia ze mna" - Ira Johnson

"Optymista twierdzi, ze zyjemy w najlepszym z mozliwych swiatow, zas pesymista obawia sie ze to prawda" - James Branch Cabell

"Budzac tygrysa, korzystaj z dlugiego kija" - Mao Tse-Tung

Oki... wiecej sil nie mam :), moze cos sie wam spodoba.

Myszor
Dziejopis
Zła Mysza

"Na samotnej stacyjce wśród pół najbardziej wzrusza nas to, że nasz wierny kufer wysiadł razem z nami."
:)

Thanatos
Brudnopis

Ja mam sporo swoich ulubionych cytatów...

Ale podam te najciekawsze.

„Panuje nad tym, co się ze mną dzieje. Ja, a nie żadna siła, której nie widzę i nie mogę udowodnić, że jest. Ja określam mój własny los”

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować - Calvin and Hobbes

Stosowanie przemocy wynika najczęściej z niemożności rozwiązania przez ludzi podstawowych problemów swojego życia, z niemożności kochania innych, nieumiejętności zrealizowania własnych możliwości. Nie mogąc kochać, człowiek zaczyna poniżać innych ludzi i sprawiać im ból. Erich Fromm, Wojna w człowieku

Prawdę powiedziawszy, ten, kto jest wystarczająco silnie przekonany, by przeciwstawiać się tłumowi, jest raczej wyjątkiem niż zasadą, wyjątkiem podziwianym wieki później, najczęściej jednak wyśmiewanym przez współczesnych. Erich Fromm, Wojna w człowieku

Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu. Frederich Nietzsche (1844 - 1900)

Im dogłębniej pojmujesz życie, tym mniej wierzysz w zniweczenie go poprzez śmierć. Lew Tołstoj

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, nie mam pewności, co do Wszechświata. Albert Einstein

"If you want to stop hackers from invading your network, first you've got to invade their minds." - EC-Council.org

Hadrianka
Znikopis

A mój "Kalendarz XP" zapodał mi takim tekstem:

[color=olive][size=16][b]Kobieta bez mężczyzny jest jak ryba bez roweru[/b][/size][/color]

Rozwala mnie za kazdym razem, jak go sobie przyponę (nie mam go w podpisie, bo zalatuje feinizmem).

I drugi, tym razem z asystenta pakietu office

[color=olive][size=16][b]Nie baw się sikierą, bo możesz kogoś skaleczyć[/b][/size][/color]

bercik_w
Gryzipiórek

"Tylko umarli widzieli koniec wojny" - George Santayana
"Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka" - Stalin

Niekiedy cytaty tego typu to wrecz moje motta zyciowe.....

ene
Znikopis
eee.. ne!

ostatnio zauwazylam cytat:

[quote]nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani [/quote]

;)

Wesoły
Krótkopis

Też mam kilka ulubionych cytatów:

"Zrozum człowieku, jak wiele znaczysz!" - Augustyn z Hippony

"Być zakochanym, to być szalonym przy zdrowych zmysłach." - Owidiusz

"Jaka to oszczędność czasu zakochać się od pierwszego wejrzenia" - Janina Ipohorska

"Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna." - Włodzimierz Iljicz Lenin

"Absurd: przekonanie sprzeczne z twoimi poglądami." - Ambrose Bierce

"Chłop potęgą jest i basta!" - Stanisław Wyspiański

"A jednak istnieje małżeństwo, które sprawia mężczyźnie niekłamaną radość - zaślubiny jego córki." - Marcel Achard

Myszor
Dziejopis
Zła Mysza

"Nie ma ludzi złych. Są tylko nieszczęśliwi."

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks