Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Konto i skarbnik forum
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
  Wysłany: 2007-02-16, 12:13   Konto i skarbnik forum

czyli ktoś, kto będzie zawiadywał funduszami przeznaczanymi na opłaty za serwer.
Nie wiem - założy konto, na które będziemy przekazywać kasę, wykorzysta już posiadane...
Będzie pilnować stanu funduszy i dokonywać tych wszystkich opłat :) .
Sorry - ja się nie nadaję do tego... Sirionowi chyba brakuje jeszcze latek, zaś Necro i tak robi tu wiele innych ważnych spraw.
A może któraś z Dam? W końcu to wręcz nie wypada, żeby cały zarząd Forum składał się z facetów. Jeszcze naz zamkną za dyskryminację i co wtedy :p
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2008-05-21, 07:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
air 
Wierszokleta


Pomógł: 3 razy
Wiek: 113
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-02-16, 18:32   

proponowalbm do tej funkcji jesli nie najstarsza osobe to taka ktora byla na wczesniejszych odslonach fahrenheita gdyz nikto nie powiezy kasy koms takiemu .... dajmy na to jak ja, nieprawdaz?? Wiec administratorzy ktorzy znaja ludzi niech wytypuja jakies kandydatury i wtedy zapytamy te osoby czy sie zgadzaja i kogos wybierzemy
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yj-Rft_zy8E

http://www.youtube.com/watch?v=UditWS5EAbI
 
 
 
panbarnaba 
Wierszokleta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 594
Wysłany: 2007-02-19, 21:23   

Podobno kobietom nie powinno się dawać pieniędzy do ręki, ale jestem za pomysłem Monsieur Brovary. Może Nefi - jakoś od początku naszej znajomości z formum mam do niej (nie umniejszając innym) olbrzymie zaufanie - cholera wie zresztą dlaczego, przecież to kobieta lol
"Aliści, aliści, my są szowiniści" :hihi:
_________________
Z wiekiem szansa na miłość dozgonną wzrasta...

Jeżeli boisz się utyć, wypij przed jedzeniem setkę wódki, to usuwa
poczucie strachu.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-02-20, 05:24   

panbarnaba - już jest O.K. Skarbnik (ochotnik zresztą) - jest. Wczoraj wszelkie w tej sprawie ustalenia zapadły. Jednakże, w związku z tym, że ustalałem jeszcze pewne sprawy dot. serwera, płatności, itp. z administratorem linuxpl.com, szczegóły dalszego postępowania zostaną ogłoszone dzisiaj, w ciągu dnia :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-02-20, 10:15   

W uzupełnieniu tego co napisałem rano:

Skarbnikiem jest Zuraw, któremu niniejszym serdecznie, w imieniu Wszystkich, dziękuję.

Serwer jaki został wybrany to linuxpl.com, konto w2gb, o którym była mowa w sąsiednim topiku. Opłata wynosi: 122 zł/ rok brutto i taką kasę musimy zebrać. W związku z tym, że przenosimy hosting, po weryfikacji podanych danych, dostajemy dodatkowo trzy miesiące gratis (czyli wychodzi 122 zł/ 15-m-cy).

Konto na które należy dokonywać wpłat na serwer nie będzie jednak podane publicznie, zainteresowanych pomocą materialną dla Forum proszę więc o kontakt na pw ze Skarbnikiem, lub ze mną.

Przy dokonywaniu przelewu/ wpłaty proszę o podawanie tytułu wpłaty - np. "opłata za serwer" czy "Fahrenheit 451" oraz nicku używanego na Forum (oczywiście, jeżeli ktoś chce zachować anonimowość, jest to uszanowane).

Darczyńcy (o ile bedą chcieli) zostaną uchonorowani specjalną rangą: Sponsor lub Przyjaciel Forum (do ustalenia).

dziękuję,

piwko3
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-02-20, 10:40   

a jak wygladaja opłaty za ten serwer za następne lata? Kwota nie ulega zmianie?
_________________
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-02-20, 10:46   

Nefra, 15 miesięcy spokoju to bardzo dużo czasu.
Biorac pod uwagę dotychczasowe koleje losu forum spod znaku f451, 15 miesiecy to jak wieczność. Trudno znać cenniki firmy za ponad rok.. Poza tym konkurencja na tym polu jest całkiem duża, więc zawsze będzie można znów się przenieść :)
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-02-20, 10:50   

ja nie o tym... po prostu bywa że pierwszy rok - promocyjna cena , a potem się okazuje ze trzeba zaplacić 250 za pół roku - moze warto by to sprawdzić, zamiast przenosić w kólko forum.
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-02-20, 11:29   

Nefra - nie ma żadnej promocyjnej ceny - cena wynosi 122 zł/ brutto - tak jak chyba zresztą napisałem. 3 miesiące dodatkowo, to jest tylko dla tych, którzy tak jak my przenoszą hosting. I jest to jednorazowe. Ile bedzie to kosztowało w przyszłym roku nie wiem, tak samo jak nie wiem ile za rok będzie kosztował gaz czy prąd. Nie wiem również czy za rok się nie okaże, że np. potrzebne nam są jeszcze lepsze parametry konta. W kółko zaś nikt niczego tutaj nie przenosi. Zdaje się, że inforowałem również o dwóch forach, które są na linuxpl.com od lat.

Biorąc pod uwagę fakt, iż temat nie ma charakteru dyskusyjnego - rozważania czy się przenieść, gdzie i za ile miały miejsce obok - sądzę, że zaczynanie nowych dywagacji nie jest potrzebne.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-02-20, 11:37   

Piwko, włąsnie o tym mówię - znasz jakies fora na tym serwerze? Co za problem spytac czy płacili za kolejne lata dużo więcej niż za pierwszy? :szok:

Przeciez tu nie chodzi o inflację czy podwyżki ( bo coś tak bez sensu do tego gazu odnioslęś)
tylko o to jak jest ustalony cennik usług. czy za następne lata jest drożej aby ciągnąc ile się da przy kontynuujących (czyli cena za rok pierwszy to zachęta- pułapka), czy też odwrotnie - przy ciągłości sa zniżki. Przecież to normalne formy rynkowe i zawsze jak się coś kupuje co ma trwać przez dłużej niż rok to się takie rzeczy sprawdza.

Temat na forum dyskusyjnym nie ma charakteru dyskusyjnego? :szok:
OK :> ponieważ nie mam prawa dyskutowac - jak zauważyłes - tedy zawracać głowy Ci nie będę - rozumiem ze moim obowiązkiem jest płacic ONLY.
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-02-20, 12:56   

Nefra napisał/a:
Piwko, włąsnie o tym mówię - znasz jakies fora na tym serwerze? Co za problem spytac czy płacili za kolejne lata dużo więcej niż za pierwszy? :szok:

Przeciez tu nie chodzi o inflację czy podwyżki ( bo coś tak bez sensu do tego gazu odnioslęś)
tylko o to jak jest ustalony cennik usług. czy za następne lata jest drożej aby ciągnąc ile się da przy kontynuujących (czyli cena za rok pierwszy to zachęta- pułapka), czy też odwrotnie - przy ciągłości sa zniżki. Przecież to normalne formy rynkowe i zawsze jak się coś kupuje co ma trwać przez dłużej niż rok to się takie rzeczy sprawdza.

Temat na forum dyskusyjnym nie ma charakteru dyskusyjnego? :szok:
OK :> ponieważ nie mam prawa dyskutowac - jak zauważyłes - tedy zawracać głowy Ci nie będę - rozumiem ze moim obowiązkiem jest płacic ONLY.


O tym jakie fora znam na tym serwerze pisałem - w temacie, który był dyskusyjny - nie wiem czy znowu nie potrafisz tego zrozumieć. Był tam czas na zbieranie głosu. Ten zaś informacyjny. Nie pisałem tego, że na tym serwie mamy być przez niewiadomo ile i to dlatego umowa, bo jest rodzaj umowy na świadczenie usługi polegającej na udostępnieniu serwera jest na rok, a nie na dziesięć. Do niczego zobowiązana nie jesteś i to ja nie rozumiem skąd takie przekonanie.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-02-23, 05:22   

Dziękuję Wszystkim, którzy zdecydowali sie pomóc Forum, w tak ciężkim dlań okresie i wesprzeć finansowo szczytne zamierzenie przeniesienia się na nowy, lepszy serwer - co właśnie stało się faktem :)

Tak jak pisałem powyżej Ci, którzy zechcą zostaną uhonorowani specjalną rangą - Sponsor Forum

Jesteśmy teraz w siedmiodniowym okresie testowym, w którym to będziemy sprawdzali różnorakie możliwości serwera.

Dziękuję także koledze Zurawiowi za zajęcie się (ochotniczo) zbiórką kasy - jak widać przeprowadzoną naprawdę w ostatnim momencie :)

Wielkie również wyrazy uznania dla Głównego Inżyniera Forum, czyli Necroskopa , bez wiedzy i cierpliwości którego, skopiowanie i przeniesienie Forum nie byłoby możliwe :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-03-08, 10:28   

Po opłaceniu serwera: 122 zł/rok , pozostało nam do wykorzystania: 75 zł nadwyżki budżetowej :)

Nadwyżkę możemy wykorzystać np. na dodatkowe miejsca , transfery - jeżeli to się okaże potrzebne, lub na inne sprawy związane z serwerem - w końcu nie wiadomo co przez rok może się wydarzyć, ew. na coś innego - może ktoś ma jakiś pomysł?

darmowej domeny: .pl nie dostaniemy - promocja trwała do końca lutego, a nas zaksięgowano oczywiście 1 marca. Ale są inne do wyboru: .net / .org / .com

Jeszcze raz Wszystkim Darczyńcom - serdecznie w imieniu administracji - dziękuję :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-03-08, 12:30   

wątek o domenie wydzielony do odrębnego tematu "Jaka domena?" w dziale "Do administracji" :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
air 
Wierszokleta


Pomógł: 3 razy
Wiek: 113
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-03-08, 12:52   

widze ze nasz administrator nie spi i czuwa nad porzadkiem - brava dla niego - :spam:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yj-Rft_zy8E

http://www.youtube.com/watch?v=UditWS5EAbI
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group