Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacek
2007-03-02, 16:04
Najsłynniejsza dolina w Polsce ;)
Autor Wiadomość
Reinhard 
Grafoman


Wiek: 36
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Óć
Wysłany: 2007-09-16, 12:04   

To mają Zonka :)
_________________
Szanuj siódme przykazanie...
...nie bądź socjalistą.

Numer Cztery
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-16, 12:24   

Reinhard napisał/a:
Ja osobiście mam to gdzieś... Mogą to zaorać, żyjątka zmielić, zalać betonem, postawić hipermarket, ja bym tam przyjechał, zrobił zakupy i konsumując udko kurczaka z markecianego-kfc, rozmyślałbym jak bardzo olewam przyrodę i jak bardzo mnie to nie obchodzi, oraz jak bardzo bezsensowna jest tak walka z wiatrakami...


Za pomysł zaorania tego miejsca powinni decydentów wychłostać. Debile, barany i ćwierćmózgi. Nie wyobrażam sobie gnicia w betonowym klocu bez możliwości wypadu za miasto. Jeśli widzę, że jakiś matoł chce mi to zaorać i wybetonować to ja się nie chcę przykuć łańcuchem do drzewa tylko przykuć jego na 2 dni. Bardzo dobrze, że ktoś się opamiętał i ten durny pomysł raczej nie wypali. Szkoda tylko, że opamiętał się po groźbach z Unii.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2007-09-16, 12:48   

batou, popiram Cię w zupełności. To tak jakby mi chcieli Połoninę Wetlińską zorać i pstawić tam kino i hipermarket. Życie wśród betonu mi nie odpowiada A że nasz naród dochodzi do prawidłowych wniosków dopiero wtedy, jak mu Unia karą pieniężną zagrozi to już nie nasza wina.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Reinhard 
Grafoman


Wiek: 36
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Óć
Wysłany: 2007-09-16, 14:04   

Ja mówię tak: Wszystko mi to jedno...
Ale śmieszą mnie "ekolodzy", którzy chcą wsadzać "tiry na tory" (idiotyzm) każdy tir mniej zanieczyści środowisko, niż te węglowe molochy - nasze elektrownie, które mają do trakcji dostarczyć prąd...
Kolejnym debilizmem jest fakt, że "wzbraniamy się" przed budową elektrowni nuklearnej, podczas gdy obecna technologia pozwala stworzyć zupełnie bezpieczne elektrownie...
Hurra brońmy Rozpudę! Chociaż co dzień jedną Łódź zasmradza kilka kominów non-stop rzygających czarnym smogiem :)

Prawda jest taka, że sprawy Rozpudy nie da się wygrać... Oni i tak zbudują tam coś prędzej czy później i wiem, że jest to od góry ukartowane. Dlaczego? Bowiem gdyby przepuścić tam kilka nitek autostrady i poczekać od dwóch do trzech lat, Dolina Rozpudy z racji degradacji środowiska, utraciłaby status parku/rezerwatu/obiektu chronionego... Ergo? Tereny poszłyby pod wykup. Moim zdaniem te ziemie już są sprzedane i skoro wartość byle zaniedbanej działki PKP pod Warszawą liczy się w miliardach euro (nie milionach) to Rozpuda osiągnie jeszcze więcej.
Nawet jeśliby zapłacić tą karę unijną, to i tak "inwestorzy" zostaną na plusie... To tak jak z autostradą która miała pójść przez Łódź... Choć na łódzkim wariancie, były gotowe grunty pod budowę, byłaby to aorta łącząca Łódź i Warszawę, są aż dwa lotniska na trasie, to wybrano wariant Piotrkowski... I o dziwo nikt nie zwrócił uwagi, na to, że wykupiono wszystkie działki na trasie owego wariantu - Zanim ogłoszono plan budowy! Ktoś się tym zainteresował? Nieee...

I tak samo będzie z Rozpudą, tego jestem pewien. Te grunty to taka słona kasa, że z pewnością posmarują nie jednym, wiele kar zapłacą, a i tak wyjdą na swoje...
I dlatego wszystko mi jedno, bo o ile nie mamy jakiegoś "altruisty" w świecie brudnej finansjery o potężnej skali, to możecie się przypinać do drzew.
Sam uwielbiam góry(Sudetki - oł yess), ale wiem, że jeśli ktoś ma dobrego prawnika, i kilka milionów pod pachą, to zrobi tam drugi Legoland, a ja nic na to nie poradzę, więc daję sobie spokój, i cieszę się z tego co mam...

Cytat:
Jeśli widzę, że jakiś matoł chce mi to zaorać i wybetonować to ja się nie chcę przykuć łańcuchem do drzewa tylko przykuć jego na 2 dni.

to się pogódź z tym, że przyjedzie do ciebie policja, za ten napad pójdziesz siedzieć, a oni i tak zrobią swoje w zupełnej zgodności z prawem (niekiedy nagiętym ciężarem pieniędzy.)

A od raz Ci powiem, że zachowaniem "Nadczłowieka Wolnego Ekologa" nic nie wskórasz... niestety, ale taka jest prawda.
Jeśli już walczyć z bestią, to jej orężem. Zbij majątek, sam wykup Rozpudę, obwaruj murem i chroń osobiście, zostań śledczym w CBA, lub eko-terrorystą... Bo inaczej nic to nie da.
Przypinanie się do drzew przypomina to co robiły dzieci w przedszkolu. Była piaskownica i taka "banda kozaków", która zajęła rewir, mówi "niema!"
<i gest Kozakiewicza>
No ale żeby być dorosłym i nadal to robić? No trzeba być jakimś matołem ;)

Be realist...
_________________
Szanuj siódme przykazanie...
...nie bądź socjalistą.

Numer Cztery
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-09-16, 14:29   

Reinhard napisał/a:

Hurra brońmy Rozpudę! Chociaż co dzień jedną Łódź zasmradza kilka kominów non-stop rzygających czarnym smogiem :)


które kominy? Wymień te które sa pozbawione filtrów, na których nie ma urzadzeń do odczytów pomiaru poziomu zanieczyszczeń wydalanych do atmosfery, tudziez te które sa pomijane przy kontroli?


Reinhard napisał/a:
Nawet jeśliby zapłacić tą karę unijną, to i tak "inwestorzy" zostaną na plusie... To tak jak z autostradą która miała pójść przez Łódź... Choć na łódzkim wariancie, były gotowe grunty pod budowę, byłaby to aorta łącząca Łódź i Warszawę, są aż dwa lotniska na trasie, to wybrano wariant Piotrkowski... I o dziwo nikt nie zwrócił uwagi, na to, że wykupiono wszystkie działki na trasie owego wariantu - Zanim ogłoszono plan budowy! Ktoś się tym zainteresował? Nieee...


Z tego co wiem nowy wariant zakłada obwodnicę z czego sie bardzo ciesze :)
_________________
 
 
Reinhard 
Grafoman


Wiek: 36
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Óć
Wysłany: 2007-09-16, 14:45   

1) Mają filtry, ale emisja tlenku węgla nawet z filtrami jest kolosalna... W ogóle pomysł zakładania filtrów jest śmieszny, bez założenia przestawienia się na alternatywne źródło energii... Co mają do rzeczy filtry, podczas gdy na jedno duże miasto przypada średnio z cztery, czy pięć elektrowni węglowych? A i tak my na przykład, musimy zapożyczać prąd z Bełchatowa :)
To nie są filtry do sali operacyjnych, które zatrzymują 99% zanieczyszczeń... Te na kominach zatrzymują około 40% węgla aktywnego (... sadza i inne syfy :-> ), a o gazach to nawet nie wspomnę. Nawet z filtrami, na liście najbardziej "smrodzących" placówek w Polsce, elektrociepłownie węglowe są na pierwszym miejscu :) Deklasują nawet Hutę Katowice (a oni ponoć wszędzie smrodzą)

2) Też się cieszę, że będzie obwodnica, co nie zmienia faktu, że "nasi" kręcą jak leci, a Kropek nic nie robi :)
_________________
Szanuj siódme przykazanie...
...nie bądź socjalistą.

Numer Cztery
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-09-16, 16:39   

robi Kropek, robi - dawno tyle inwestycji w mieście nie było... az jeździć trudno - a filtry na kominach spelniają wymogi i ich emisja jest zgodna z normami - tak się trochę porozglądaj - nie smierdzi juz w miastach( prawie wszystkich :P ) a i czarnych dymów tez nie zobaczysz
_________________
 
 
Reinhard 
Grafoman


Wiek: 36
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Óć
Wysłany: 2007-09-16, 17:10   

Cytat:
robi Kropek, robi - dawno tyle inwestycji w mieście nie było... az jeździć trudno -

To akurat niewielka zasługa kropka. (No, no, bo przecież złożyć podpis pod decyzją rady to taki wysiłek)

Cytat:
filtry na kominach spelniają wymogi i ich emisja jest zgodna z normami

Co nie zmienia faktu, że generalna emisja tlenku węgla i węgli aktywnych nawet w granicach norm z Polskich elektrowni jest największym źródłem zanieczyszczenia powietrza, zaraz za samochodami :)

Cytat:
a i czarnych dymów tez nie zobaczysz

Wyjdź na balkon w zimę kiedy trza grzać mocno i więcej zużywają, i popatrz na kominy :)
_________________
Szanuj siódme przykazanie...
...nie bądź socjalistą.

Numer Cztery
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-09-16, 18:55   

nie mam balkonu i koło mni nie ma dużych kominów - głownie swój widzę rotfl
_________________
 
 
Reinhard 
Grafoman


Wiek: 36
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Óć
Wysłany: 2007-09-16, 18:57   

Och, jak miło :) Ludzie-parowozy ;-)
A tak swoją drogą, z której jesteś dzielnicy? Chyba nie z chojen?
_________________
Szanuj siódme przykazanie...
...nie bądź socjalistą.

Numer Cztery
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-09-16, 19:16   

a kto powiedział ze ja mieszkam w Uodzi? :> :P
_________________
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-16, 19:44   

Reinhard napisał/a:
każdy tir mniej zanieczyści środowisko, niż te węglowe molochy - nasze elektrownie, które mają do trakcji dostarczyć prąd...

Rozumiem, że dokładnie to policzyłeś, bo przecież nie wypowiadałbyś się gdybyś tego nie wiedział. Prawda?

A jak poszukasz w Europie drugiego takiego miejsca jak Rospuda i znajdziesz to daj mi znać. Może poszukiwania nieco rozjaśnią Tobie sytuację.

A :cenzura: mnie obchodzi, którędy poleci ta autostrada, bo, że jest potrzebna to każdy wie, ale nie poleci przez Rospudę i możemy się założyć o każdą kwotę.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Reinhard 
Grafoman


Wiek: 36
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Óć
Wysłany: 2007-09-16, 19:52   

Cytat:
Rozumiem, że dokładnie to policzyłeś, bo przecież nie wypowiadałbyś się gdybyś tego nie wiedział. Prawda?

Czytałem o tym w Angorze :)

Cytat:
A :cenzura: mnie obchodzi, którędy poleci ta autostrada, bo, że jest potrzebna to każdy wie, ale nie poleci przez Rospudę i możemy się założyć o każdą kwotę.

A mnie też to dokładnie XXX - obchodzi :) Niech sobie prowadzą i przez Bałtyk.

Cytat:
A jak poszukasz w Europie drugiego takiego miejsca jak Rospuda i znajdziesz to daj mi znać. Może poszukiwania nieco rozjaśnią Tobie sytuację.

A niech to i będzie Atlantyda... Czy tam walną rezerwat, czy kosmodrom, nie będzie mnie to obchodzić.
_________________
Szanuj siódme przykazanie...
...nie bądź socjalistą.

Numer Cztery
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-16, 19:58   

Powodzenia. Zamiast pokazywać własnym dzieciom jak wygląda np. krowa, będziesz im pokazywał jak wyglądają mutanty popromienne. Bo przecież wszystko Ci jedno...

Dalsza dyskusja bezpłodna więc EOT.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Reinhard 
Grafoman


Wiek: 36
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 53
Skąd: Óć
Wysłany: 2007-09-16, 20:05   

batou napisał/a:
Powodzenia. Zamiast pokazywać własnym dzieciom jak wygląda np. krowa, będziesz im pokazywał jak wyglądają mutanty popromienne. Bo przecież wszystko Ci jedno...

Dalsza dyskusja bezpłodna więc EOT.
lol
Bue he, he, he... za dużuo Fallouta, co? ;-)
_________________
Szanuj siódme przykazanie...
...nie bądź socjalistą.

Numer Cztery
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group