Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
filmy które warto obejrzeć
Autor Wiadomość
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2007-03-04, 00:07   

Sweet November na pewno

Na Babel się wybieram, tylko nie wiem czy dotrę ;)
Ostatnio poszłam na Borata. Tak głupie, że aż śmieszne ;)
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Artemis Entreri 
Wierszokleta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 577
Wysłany: 2007-03-04, 14:56   

Borat był według mnie nie najleprzy oprucz początku i samego końca nic tam ciekawego nie było.
_________________
Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.

Napoleon
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2007-03-04, 16:59   

Jak się chodzi na tego typu filmy z moim bratem to wszystko jest zabawne :D
A sam fakt, ze genialnei wyśmiał Wielce Poprawnych Amerykanów - tolerancyjnych, pięknych, wspaniałomyślnych - to już było coś.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
morwen 
Krótkopis


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 189
Wysłany: 2007-07-26, 23:20   

moim ulubionym filmem jest Trainspotting
Cytat:
Wybrać życie, pracę, sławę,rodzinę, zajebisty telewizor...pralkę, samochód, kompakt i otwieracz do puszek. Wybrać zdrowie, zdrowe żarcie, ubezpieczenie, kredyt o stałym oprocentowaniu. Dom, przyjaciół. Dres, torbę sportową, garnitu z bogatej oferty. Samodzielność, by się dręczyćkim ty, k**wa, jesteś.

generalizując film jest o narkomanie
inteligentny, zabawny, gorzki
Cytat:
Nie chcę się narzucać, ale zachwyciła mnie finezja z jaką dałaś mu kosza.

Cytat:
Jesteś cichy i wrażliwy,ale, jeśli zaryzykuję, poznam twe wnętrze.
Bystre, awanturnicze, czułe,kochające, wierne...
...ciut szalone,ciut łajdackie.
Dziewczyny przecież kochają łajdaków.


jeszcze mi się przypomniało, że parę lat temu leciał w telewizji tak film Czekolada (chyba) z Juliette Binoche i Johnnym Deppem. smakowity :P
_________________
Żyję. To jeszcze nie koniec walki. Walkę kończy śmierć, każda inna rzecz walkę jedynie przerywa. Nauczyli mnie tego w Kaer Morhen.
 
 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2007-09-15, 15:01   

Ok to ja napiszę co ostatnio wpadło mi w łapki i polecam :mrgreen:

The heart of me
Dla tych co kochają oglądać Helene Bonham Carter w angielskich kostiumowych filmach :mrgreen: Romans ale taki co daje do myślenia i pokazuje jak łatwo oceniami innych nie wnikając w sedno sprawy. Robi wrażenie :mrgreen:

Polowanie na króliki
Film opowiada o niechlubnej historii Australii. W latach trzydziestych ubiegłego wieku zabierano czarnym matkom dzieci, których ojcowie byli biali i przymusowo umieszczano w ośrodkach, które miały im pomóc zasymilować z białym społeczeństwem.
Oczywiście do była bujda, dzieci w przszyłosci wykorzystywane były jako pomoc dla białych <były także wykorzystywane seksualnie>. Pod otoczką pomocy cywilizacyjnej robiono z mieszanych dzieci niewolników.
Jaki to paradoks. Za"wyskoki" białych odpowiadały ich dzieci
Film ukazuję ucieczkę z takiego ośrodka 3 dziewczynek i ich trwająca 9 tygodni piesza podróż do domu. Film oparty jest na prawdziwej historri głównej bohaterki <uciekinierki> a bulwersuje fakt, że takie działania miały miejsce do lat 70 ubiegłego wieku
Film godny polecenia. Piękne zdjęcia i muzyka Petera Gabriela.
:mrgreen:

Ludzkie dzieci
Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości, kiedy to przestały z niewiadomych przyczyn rodzić się dzieci. Świat pogrązył się w chaosie - jest pełen wojen i zamachów terrorystycznych. Okazuję się jednak, że po 18 latach pewna emigrantka jest w ciaży .... Klimatem film przypomina "12 małp", "Equalibrum", "28 dni póżniej".

ZODIAC
Prawdziwa i ciekawa historia, wspaniała gra aktorska, niepowtarzalny klimat lat 70-tych. W końcu od bardzo dawna udało mi się obejrzeć udany thiller.

Jedwabną opowieść i Moje życie beze mnie.
Głównymi bohaterkami są piękne kobiety <bohaterka jedwabnej opowieści ma piękne rude włosy, a bohaterkę Mojego życia gra moja ulubienica Sarah Polley>
Obydwie muszą się zmierzyć z czymś nowym, ważnym w ich życiu. Obydwa filmy są optymistyczne choć w pierwszym filmie bohaterka musi zmierzyć sie z niechcianą ciążą a a w drugim ze zbliżającą się śmiercią.
Obydwa gorąco polecam :mrgreen:

Malowany welon
Film nie jest bardzo oryginalny ale bardzo przyjemny w odbiorze. Po pierwsze piękne zdjęcia i nastrój filmu, po drugie wspaniałe kreacje aktorskie Naomi Watts i Edwarda Nortona.
Historia miłości głównych bohaterów, którzy zaczanają naprawdę kochać, wtedy, gdy .... ciii :mrgreen:

Piekło - na podstawie pomysłu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza, druga część tryptyku: niebo, piekło, czyściec.
Wciągający dramat psychologiczny opowiadający o tym jakim piekłem jest dla nas nasz mózg ;-)
W filmie pokazane mamy losy trzech sióstr, które w wyniku traumy (związanej z ojcem) z dzieciństwa nie mogą ułożyć sobie życia z mężczyznami.
 
 
agniesica2 
Wierszokleta


Pomogła: 2 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 647
Skąd: Parzyce
Wysłany: 2007-09-18, 08:34   

Polecam obejrzeć film Mela Gibsona "Apocalypto"
"Kolejne po "Pasji" równie wielkie, co tajemnicze przedsięwzięcie Mela Gibsona. Owiana legendami zagadkowa cywilizacja Majów na wielkim ekranie. Opowiedziana w konwencji przygody historia o ludzkich namiętnościach, dramatach i walce na śmierć i życie w sercu nieprzeniknionej jeszcze przez hiszpańskich konkwistadorów dżungli. Film zrealizowany z wielkim rozmachem, z dramaturgicznym zacięciem i autentyzmem. Bohaterowie mówią w zapomnianym dialekcie Majów, a aktorzy zatrudnieni przy realizacji filmu to rdzenna ludność Meksyku. "
Może go widzieliście i pisaliście o nim ...ale nie szukałam info na ten temat ,więc jeśli powtarzam to tylko dlatego ,że film wywołał u mnie dużo wrażeń . :) I dobrych i trochę strasznych .Podobało mi się to ,że był w języku Majów i to co się działo .Do czego są zdolni ludzie żeby przetrwać .
Film miał świetną trzymającą w napięciu treść ,a muzyka robiła swoje i efektem tego jest ten post :)
_________________

 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-18, 08:40   

Nie pisaliśmy.
Film moim zdaniem beznadziejny. Jeśli to miało być wierne przedstawienie historii cywilizacji Majów to ja przepraszam. Rozmach realizacyjny owszem, ale prawdy w tym filmie nie ma za grosz. Majowie zamiast wynalazców i ludzi, którzy stworzyli wspaniałą cywilizację zostają przedstawieni jako barbarzyńcy i dzikusy.

Nie polecam. Lepiej pooglądać filmy dokumentalne.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
agniesica2 
Wierszokleta


Pomogła: 2 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 647
Skąd: Parzyce
Wysłany: 2007-09-18, 08:47   

batou napisał/a:
Jeśli to miało być wierne przedstawienie historii cywilizacji Majów to ja przepraszam.

Nie chodziło mi o to, że to prawdą wszystko jest tylko ,że film się fajnie oglądało .Ważne dla mnie jest przesłanie a nie czy tak było naprawdę .Nikt nie wie jak było naprawdę-można tylko spekulować i domyślać się na podstawie badań .A przesłaniem dla mnie było przetrwanie i siła uczuć jakie emanowały z głównych bohaterów .
_________________

 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-18, 08:51   

Ok. Jeśli tak patrzyłaś na ten film to ok :)

Ale tak jak w filmie na pewno nie było. To wielkie przekłamanie. Ja tego nie potrafiłem przeskoczyć.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2007-09-18, 09:04   

batou napisał/a:
Film moim zdaniem beznadziejny.

Zgadzam sie ;-)
Nie chce drugi raz pisać o nim więć wkleje moje przemyślenia, które miałam po filmie :mrgreen:
Mel „wszystkowiedzący” Gibson chciał pokazać nam wielką cywilizację Majów na chwile przed jej upadkiem. Umieścił przed swoim filmem bardzo prawdziwy cytat: „Wielką cywilizację można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi od wewnątrz.” No tak, tylko my to wszyscy wiemy i chciałoby się odpowiedzieć Gibsonowi: ameryki pan nie odkrył. To samo dotyczy jego filmu.
Zacznijmy od tego, że aktorzy w filmie Gipsona mówią dziwnym językiem - domyślam się, że to język Majów, co miało być sygnałem, że nie będzie to swobodna wariacja na temat cywilizacji Majów, a poważny film.

Cywilizacja Majów wg Gibsona to tylko niekończońce się okrucieństwo i na tym reżyser się skupił (nie jestem wielką badaczka cywilizacji Majów, ale np. sam kalendarz Majów swojego czasu bardzo mnie interesował i zachwycił).
Od samego początku prawie po sam koniec oglądamy brutalne sceny walki, krew i przemoc. Moja „ulubiona” scena to ta, w której jaguar atakuje wojownika, gryzie mu twarz i wszystko to widzimy z bliska. :mrgreen: ;-)
Podsumowując Apocalypto to wg mnie nudny film o niczym nakręcony chyba głównie po to, żeby ludzi postraszyć i zaszczepić w ich świadomości jaką straszną i brutalną była cywilizacja Majów. Tylko czy nasza cywilizacja jest bardziej ludzka i mniej okrutna? Czy żeby nakręcić podobny film trzeba było odnosić się do Majów? Nie sądzę.

ps. ja w trakcie ogladania filmu czytałam jeszcze książke żeby nie zasnąć z nudów :mrgreen:
_________________
bin tere kya hai jeena, mere dil ki raani tum, meri khushiyon ka mausam.....
 
 
panbarnaba 
Wierszokleta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 594
Wysłany: 2007-09-18, 09:18   

batou napisał/a:
Majowie zamiast wynalazców i ludzi, którzy stworzyli wspaniałą cywilizację zostają przedstawieni jako barbarzyńcy i dzikusy.

sorry, ale tacy własnie byli. Nieprawdziwe jest twierdzenie, ze cywilizacje i jej dorobek moga stworzyć tylko ludzie "kulturalni" (vide Rzymiane okrutni aż do bólu). Majowie okrucieństwo mieli wpisane w geny i...wierzenia. Religia np. Aztekow jasno wyrażała mysl, ze swiat bedzie istnial tak długo, jak długo bedzie się lała krew ofiarna (mogła byc nawet własna - ale po co jak sa jeńcy?). Majowie też praktykowali składanie ofiar z własnej krwi ( co tez bylo w filmie Mela Gibsona). Czy byli barbarzyńcami i dzikusami? A czy hitlerowców nie nazywamy barbarzyńcami? Majowie przynajniej nie planowali swoich zbrodni.
_________________
Z wiekiem szansa na miłość dozgonną wzrasta...

Jeżeli boisz się utyć, wypij przed jedzeniem setkę wódki, to usuwa
poczucie strachu.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-18, 09:38   

Nie o to mi chodziło. Chodzi o to, że Gibson pokazał w tym filmie tylko to. Tylko przemoc i barbarzyństwo. Gibson miał ambicje, żeby pokazać tę kulturę możliwie wiernie. Stąd posługiwanie się regionalnym językiem i zatrudnianie rdzennych mieszkańców jako aktorów i statystów. Ale mimo wszystko nie udało mu się.

Nadal twierdzę, że film to przekłamanie. Widziałem gdzieś nawet dokument, w którym obnażono wszystkie te nieścisłości: mieszanie epok, pokazywanie rzeczy, które miały miejsce w dużych odstępach czasu jako jeden ciąg wydarzeń... O to mam pretensję, że porzucono prawdę na rzecz efekciarstwa.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
panbarnaba 
Wierszokleta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 594
Wysłany: 2007-09-18, 10:46   

batou, podaj mi jeden tytuł filmu fabularnego, komercyjnego, z pietyzmem odwzorującego epokę. Królestwo za ... Syrenkę.
_________________
Z wiekiem szansa na miłość dozgonną wzrasta...

Jeżeli boisz się utyć, wypij przed jedzeniem setkę wódki, to usuwa
poczucie strachu.
 
 
Jelsky 
Bajarz
syn marnotrawny


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 1290
Skąd: W-wa
Wysłany: 2007-09-18, 11:25   

panbarnaba napisał/a:
batou, podaj mi jeden tytuł filmu fabularnego, komercyjnego, z pietyzmem odwzorującego epokę

Wetnę się, bo mam propozycję w tym kierunku. Myslę że bardzo bliska ideału w tym wzgledzie jest ''Walka o ogień'' :) .
Co do ''Apocalypto'' zgodzę się, że to film niepozbawiony błędów, i to wielu. Zdecydowanie nie jest to lekcja hitorii. I tu się z kilkoma osobami zgadzam. Za to w żadnym razie nie jest to film nudny. To dobre przygodowe kino w niezłym tempie. Ja się nie nudziłem.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-09-18, 11:26   

panbarnaba napisał/a:
batou, podaj mi jeden tytuł filmu fabularnego, komercyjnego, z pietyzmem odwzorującego epokę

Może nie z pietyzmem, ale pod tym względem bardzo dobre recenzje zebrał film "Wróg u bram", opowiadający o oblężeniu Stalingradu.

Wracając do Gibsona. Zawiodłem się bo sam ten film tak reklamował. Pisał o kłopotach z funduszami, o tym, ze sam wyłożył na niego kupę kasy, że obawia się o sukces kasowy, bo film nie jest megaprodukcją, a właśnie wiernym obrazem tych czasów, że zbierał ekipę fachowców. O to mam pretensje. Mógł przyznać, że to będzie luźno powiązana z faktami historia miłosna, a nie opowiadać takie głupoty.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group