Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-03-07, 22:43   

karee... trzeba zawsze sprawdzać temperaturę no imniej więcej wiedzieć ile czasu może nie byc prądu - ja już kilka razy okładałam akwa kołdrą a na wierzch kładłam styropian 5 cm ( bez pokrywy , bezpośrednio na akwa) albo... poduszkę.
Kilka razy bawiłam sie w dolewanie gorącej wody , ale wiesz ... nie można zbyt gwałtownie podnieść temp. Więc brałam pół litrowy garnuszek wrzątku i łyżką dolewałam w miejsca gdzie akurat nie ma rybek - po krótkiej przerwie , znowu.
Ale trzeba uważać bo mendy zawsze od razu się pojawiają myśląć ze zarcie :>

Zawsze można odjąć trochę zimnej wody i spokojnie dolać ze dwie butelki po 1,5 l mocno ciepłej - zdaje sie ze masz 60 l, nie powinno zaszkodzic. Ale pamiętaj ze od razu temp nie powinna podskoczyć ponad 2 st jesli podskoczy 2 to przerwa na aklimatyzację i znowu dolewamy ciepłej

Molinezjom nic się nie powinno stac jeśli nie spadło ci poniżej 15 st z tymi innymi twoimi nie mam doświadczenia - zbrojnik też przezyje :D
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-03-07, 23:25   

Niestety czasami nie wiadomo czy już okladac akwa czy jeszcze nie.. Dzis pradu nie bylo 7h wiec jeszcze nie tak zle, temp spadla mi o 2 stopnie - w sumie nic z tym nie robilam - jedynie w miedzyczasie podłączyłam "ups" od kompa zeby troszke podgrzac - starczylo mi energii na podniesienie temp. o pół stopnia.. dobre i to :P Powazny problem pojawilby sie gdyby prądu mialo nie byc przez tydzien.. :/ Na pewno wykorzystam Twe rady ;)


PS
Sirion, ale ja jestem niecierpliwa i lubie jak sie caly czas cos dzieje ;)

[ Dodano: 2007-03-07, 23:28 ]
A tak ogólnie... gdy są upały to co robicie? W przyszłości bede miała pokój na poddaszu a tam latem bywa "patelnia".. (32*C. w cieniu) Mimo to chcialabym miec tam akwarium, ale nie wiem, moze powinnam zrezygnowac? :(

Dolewanie lodowatej wody albo kostki lodu to chyba troche czasochlonne zajecie - chcialabym jednak wychodzic z pokoju od czsau do czasu :P
_________________
...
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-05-17, 19:49   

Ostatnio zakupilam sporo nowych ryb ;)

tydzien temu: 1 bojowniczka i 8 neonów innesa, a dziś druga bojowniczka, 2 platki oraz malusi zbrojnik niebieski ;)
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-05-17, 23:59   

a ja dzięki Tobie wiem ze mam nie 3 bojowniczki tylko dwie bojowniczki i ... bojowniczka. :roll:

Te nasze rozmowy o rybkach mają prawie zawsze zaskakujące finały - odkrywamy ze mamy w akwa coś o czym nie miałyśmy pojęcia ;)

Aby sie odstresować kupiłam sobie dziś zbrojniczkę... taką duża jak moj zbrojnik :P gonitwy juz się zaczeły ;)

A co do pomyłki z bojownikami: Moj bojownik , który do tej pory robił za bojowniczkę, wygląda dokładnie tak jak ta rybka:

_________________
Ostatnio zmieniony przez Nefra 2007-05-18, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-05-18, 16:59   

Potwierdzam :-D odkryłaś u mnie plecostomusa :)

a bojowniczek bardzo ładny.

Też pokaze swoje bojowniki (samice) :
bladoróżowa (niestety na fotce wyszła biało)
http://img100.imageshack....kajasna3pv3.jpg

bojowniczka czerwona (jeszcze troszkę niepewna, bo to jej drugi dzień :) )
http://img144.imageshack....bojkaredcg6.jpg

tylko nadal nie wiem czy ta jasna bojka jest splendens czy imbellis.. jakos nie moge znalezc zdjecia samicy imbellis :/ a czerwona to raczej na pewno splendens :)

Jak ktos chce obejrzec moje pozostałe rybki to zapraszam na moją strone www :P


a w ogóle to mam ogromną pokusę by kupić jeszcze jednego glonojada ... może albinosa ;) tylko nie wiem jeszcze czy żółty czy biały. (tzn żółty to juz chyba nie albinos:P)
_________________
...
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-06, 09:58   

ene napisał/a:
mysle ze to jest dobry wybor :)

wiesz juz jakie będą rybki? (a tak propos w dziale 'hobby' leży gdzies zapomniany temat o akwarystyce.. moze by go tak zreanimowac? ;) )


A więc moja planowana obsada akwarium to:
3 bojowniki
10 neonek
5 kirysków
5 otosków

no i chciałem mieć też jeszcze krewetki red cherry, ale powiedzieli mi na innym forum, że bojownik może je zatłuc :/
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-10-06, 17:23   

Zawsze jeszcze mozesz skorygowac obsade :)


a te 3 bojki to beda 3 samiczki czy 1 samiec + 2 samiczki?
_________________
...
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-06, 17:39   

1+2 :)

A bojowniki chcę mieć, szkoda że najczęściej są agresywne wobec krewetek :/
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-10-06, 21:55   

Mógłbyś zaryzykowac jesli krewetki miałyby gdzie sie schowac :)

ale chyba jednak red cherry za delikatne - lepsze byłyby krewetki amano (brzydsze ale duzo większe)

http://www.akwaria.pl/kre...ltidentata.html - strona o tej krewetce (sa tam tez inne gatunki, mozesz poogladac ;) )
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-10-06, 22:04   

mój bojek coraz większe gniazdo ma - ale jakoś jajeczek nie widze... za to gania i bije bojowniczkę chcąc ją do gniazda zapędzic... a ona cos nie bardzo :/
I strasznie gruba sie zrobiła. Mam nadzieję ze to nie balonowa... ale przy tamtym tarle tez myślałam ze balonowa rotfl
_________________
 
 
AnastazjaAT 
Nieśmiałek


Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-07, 19:29   

nie mam akwarium :) ze wzgledu na to , że rzadako bywam w domu (praca , uczelnia i inne) ale interesuja mnie ryby. studiuje rybactwo z ochr. srodowiska wodnego wiec sila rzeczy powinnam ryby lubic i lubie. Nawte mialam taki przedmiot jak akwarystyka. Moje ulubione to paletki :) . Moze jak juz sie usttkuje to zaloze sobie takei cudne wielkei aakwarium z duza iloscia roslin wodnych.
_________________
"Niebo jest tylko metr nad ziemią
Tak blisko o jeden krok
Niebo jest na wyciągnięcie ręki
Tylko ciągle nie wiesz jak tam dojść"
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-07, 19:36   

Hmm, akwarium z wieloma roślinkami jest najładniejsze :)
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
AnastazjaAT 
Nieśmiałek


Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-07, 19:46   

jak miło , że ktoś podziela moje zdanie :) . Narazie mam cały pokój w kwiatach. hehehe Moja rodzinka się śmieje, że zemnie kobieta bluszcz :->
_________________
"Niebo jest tylko metr nad ziemią
Tak blisko o jeden krok
Niebo jest na wyciągnięcie ręki
Tylko ciągle nie wiesz jak tam dojść"
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-07, 19:50   

AnastazjaAT napisał/a:
kobieta bluszcz :->


jakie ładne określenie :)
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-11-29, 11:17   

Poszukuję odpowiedzi na pytanie: która świetlówka powinna byc z tyłu?

dane akwarium: 100x50x50, 4x30W, bede miec 2x SunGlo i 2xAquaGlo (swietlowki Hagen)

na razie myślę o takim ułożeniu: (tył)aqua+sun+aqua+sun(przód) i nie wiem czy nie lepiej odwrotnie.. :P

zacytuje wam opis obu swietlówek. podkreslilam tam kilka zdanek..

Cytat:

AQUA - GLO
- wzmacnia barwy ryb
- stymuluje rozwój roślinności
- moc standardowa
- szczególnie polecana do akwariów roślinnych

Świetlówka specjalna o maksymalnej intensywności świecenia w zakresie aktywności chlorofilu A i B stymulująca rozwój roślin wodnych.
Generuje światło o barwie lekko fioletowej uwypuklając skutecznie kolorystykę ryb.
Ponieważ jej energia jest wypromieniowana praktycznie w całości w zakresie aktywności chlorofilu, należy liczyć się z silnym rozrostem roślin.
Ze względu na bardzo wysoki udział składnika czerwonego i niebieskiego w generowanym widmie świetlówkę tę należy stosować zawsze w połączeniu z SUN GLO, FLORA-GLO lub LIFE-GLO, aby uniknąć niekontrolowanego rozrostu roślinności, szczególnie zaś glonów.
W połączeniu z innymi świetlówkami AQUA-GLO doskonale podkreśla kolorystykę ryb oraz pozwala optymalnie regulować rozwór flory.


SUN GLO
-naturalne ciepłe białe światło
-szeroki zakres widma
-moc standardowa
-szczególnie polecana do akwariów standardowych i o faunie mieszanej

Jest to szczególna pozycja w gamie produktów firmy HAGEN, gdyż odtwarza ona pełne widmo światła słonecznego.
Generuje światło o ciepłej, białej barwie podobne do dziennego.
Standardowa świetlówka polecana do akwariów, w których flora nie odgrywa najważniejszej roli, lub też w kombinacji z innymi świetlówkami w celu stymulacji wzdłużnego wzrostu roślin łodygowych.
Świetlówki SUN-GLO powinno się umieszczać głównie w tylnej części pokrywy akwarium tak, aby rośliny rosnące były jak najwyższe.
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group