Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2010-09-15, 23:40   

oj glonków to ja mam minimum 30 ;) mialam na mysli to na górze - stadko 6 sztuk, tęczanki wspaniałe / tęczanki boesemana

no w sumie moge sie jeszcze pochwalić ze z 5 krewetek jakie dostałam od znajomego to zrobilo sie ponad 50 ;-)


to ostatnie foto - krewetka z żółtą ikrą czyli szykują sie kolejne kreweciątka ;-) (zreszta ta na przedostatnim też z ikra ale słabo widać)


PS
Necro wyłączył łączenie postów, wiec proponuje bys korzystala z opcji 'edytuj' jesli cos dopisujesz ;-) (dodatkowy post bardziej obciąża baze niż nieaktywny użytkownik ;-) )
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2010-09-16, 01:15   

tu popdobno mamy strasznie duuuza baze :P
A ja juz tak mam , ze jak nie zagadam na forum przez dwa dni i mi narosna dwie strony "we watku": ;) to potem odpisuje hurtem- a ze nie lubie pisac do wielu osob jednym slowotokiem - to decko segreguje cytaty i wypowiedzi... no i niekiedy sa niepolaczone!!

A w sumie to Wasza wina, bo przeciezkazdy mogl w miedzyczasie(miedzy moimi popstami) napisac cokolwiek :P
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2010-09-16, 01:24   

Nefra napisał/a:
tu popdobno mamy strasznie duuuza baze :P
Duuża baza nie znaczy ze trzeba na siłe ja napychac :>

Nefra napisał/a:
A w sumie to Wasza wina, bo przeciezkazdy mogl w miedzyczasie(miedzy moimi popstami) napisac cokolwiek :P

ojej :( mea culpa :P

Nefra napisał/a:
A ja juz tak mam , ze jak nie zagadam na forum przez dwa dni i mi narosna dwie strony "we watku": ;) to potem odpisuje hurtem- a ze nie lubie pisac do wielu osob jednym slowotokiem - to decko segreguje cytaty i wypowiedzi... no i niekiedy sa niepolaczone!!

mam tak samo :P jak widze ze ktoś sie w miedzyczasie dopisal i mój post staje sie zbędny to go kasuję ;-)
Miałaś straszny slowotok, az 2 linijki - łącznie :P

martwiłaś sie o baze że uznałam ze może nie wpadlo ci to do główki ;-)
Ogólnie mi to wisi, ale uwazam ze niekorzystanie z EDYTUJ to zwykle lenistwo i zadne tłumaczenia nie pomogą :P



a tak z akwarystycznego punktu widzenia ;-)
ponoć jak małe akwa to ryby nie rosną za wielkie... no i w 250 L mam glonki do 6-7 cm (wiekszosc ok 5), a w 72 L mam sześć które osiągnęły ok 8, może 10 cm oraz siódmy nieco mniejszy bo te 6cm ;)

i gdzie tu logika :>
_________________
...
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2010-09-16, 02:33   

mmmmmm, krewetki :mniam: :hehe:
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2010-09-16, 10:57   

nie najesz sie - mają max 3cm :D i duuuzo mlodych 0,5 cm - 1cm ;-)


ale jak sie kiedyś pozbedę nadmiaru glonojadów to z pewnością kupię sobie Attya gabonensis - krewetka do 15 cm :D teraz niestety chyba zbyt duża konkurencja na dnie żeby przeżyła - wole nie ryzykowac ;-) teraz rzucam im 4 tabletki i na każdą rzuca sie po kilka glonków ;-) wyglada to zabawnie bo żrą ją od wszystkich stron
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2010-09-16, 14:21   

ja mam małe (na razie) glonki welonopłetwe.
Mamusia zdechła po złozeniu ikry - miala spora rane na glowie- obawiam sie ze tatus tak sie ikra mocno zaopiekowal, ze mamusie potraktowal brutalnie.

No i ciekawe, ze z ciemnego samca i ciemnej samicy wyszło mi 5 czy 6 albinosków. Nigdy nie widziałam weloniastych dorosłych w tym kolorze, więc czekam az urosną :)
Tyle ze mam 120 l i one wszystkie sa razem. Jak jeszcze troche podrosną oddam czesc do sklepu albo poupycham znajomym ;)
_________________
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2011-04-06, 10:49   

Mam syndrom GMF - get more fish...

Wchodzę do sklepu zoo, to szaleję: a to sumik szklisty, a to pięknokształtny ładnie wybarwiony welon, a to interesujący motylowiec w oko mi wpadnie...
Z trzęsącymi łapami kieruję swój popęd do posiadania na karmy dla rybek ale i tak magnetyczna siła ciągnie mnie do akwariów i oczami wyobraźni juz widzę nowe obsady...

Myślałam o haremie glonków, ale na razie poczekam aż dynastia gupików mi się skończy... ;)
Ostatnio do krainy wiecznego sypania płatków przeniósł się nestor gupiczego rodu - śmiercią naturalną, oraz jego syn - śmiercią nienaturalną(za sprawą małego welonka który skrócił biedaka o głowę) - właśnie dlatego już nie chcę drobnicy, a że gupiki trudno oddać(nikt nie chce :D ) to te są u mnie na dożywociu.
_________________

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-04-06, 13:12   

Fatty napisał/a:
Myślałam o haremie glonków, ale na razie poczekam aż dynastia gupików mi się skończy... ;)

Mieszkam ok 30 km na zachód od warszawy - jesli masz tam blisko to mozesz miec sporo glonkow za free :)


ja tez mam GMF ;]
juz w sb pisalam, ale generalnie sprawa sie rozbija o teczanke neonową albo danio lamparciego/pregowanego (mix i do tego weloniasta odmiana).
_________________
...
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2011-04-06, 13:14   

Jak dla mnie tęczanki - pewnie dlatego, że często widuję danio.

Niestety nie mam blisko do urodzaju glonojadów ;)
_________________

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-04-06, 13:26   

ale danio taki ładny różowiutki ;-) nigdy go nie miałam a znajomi akwariów raczej nie maja wiec nie zdążył mi sie opatrzec :>
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2011-04-07, 11:49   

Polecam stadko danio -- fajne rybki i trzymaja sie w gornej strefie, a te tęczanki to jak dla mnie straszny chwast- mialam i prawie znienawidzilam- cieszylam sie jak wreszcie wyzdychały.
Wszedzie dzioba wstawiały, obgryzały ogony weloniastym rybkom, zjadaly ikre ramirezkom, napastowały ampu-slimaki wiszac nad nimi dopoki slimak nie wystawil rogow- a wtedy rzucaly sie i mu rogi te obgryzaly.
Ryby przydennne i te spokojniejsze nie nadązały do pokarmu- bo te jak wariaty rzucaly sie i zjadaly wszystko. W zasadzie sterroryzowaly swoja ruchliwoscia po wszystkich strefach akwarium reszte ryb.

A ten syndrom tez mam ;) - tyle ze mam akwa 120 l w tym cos ponad 10 zbrojnikow weloniastych, 2 bocje, 5 kirysów, 2 bedocje i jeszcze cos sie tam wije i zakopuje w podlozu - i bede musiala zmienic akwa na wieksze bo to tałtajstwo w tym zageszczeniu ryb, korzeni i roslin zaczyna mi zjadac wiekszosc zielonego. A do tego obydwa filtry ledwo zipia - wiec jak juz mam kupic porzadny filtr to najlepiej z nowym akwa ;)
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-04-07, 12:22   

haha moje tęczanki usiłują polowac na krewetki ;) ale raczej nie sa nachalne ;)

moze za malo karmilas jak tak uparcie szukaly zarcia :> u mnie karmienie 2x dzien i sa grzeczne. niby mam t.wspaniałe, ale nie sadze by odbiegaly charakterologicznie od neonowych
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2011-04-07, 23:48   

ja mialam wlasnie stadko - 7 neonowych - i karmilam 2 razy dziennie- wiec chyba nie o to chodzolo- one zawsze byly te "nienazarte" - ale chyba tasiemca nie mialy ? :think:
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-08, 13:00   

One jedzą póki nie pękną z przeżarcia, DOSŁOWNIE.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-04-09, 20:16   

wiele ryb tak robi :)
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group