Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Empikowi czytacze
Autor Wiadomość
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2011-01-12, 00:06   Empikowi czytacze

Pewnie sporo z was widziało już ten artykuł -->

http://warszawa.gazeta.pl...internecie.html

Dotyczy on przede wszystkim czytania komiksów w Empikach, za darmo ;-) ku niezadowoleniu wydawców. Czytanie w Empiku = niekupienie komiksu oraz możliwość zniszczenia go, co daje straty wydawcy, bowiem taki egzemplarz trafia do niego z powrotem.

Tak a propos tego tematu, jestem ciekawa jaka wy macie opinię na temat możliwości czytania książek, komiksów i wszelkich takich wydawnictw w Empikach i tym podobnych?
Czy wg was to jest piractwo czy na odwrót, napędza sprzedaż?

Ludzie przychodzą tam często czytać książki, komiksy.. czasem robią nawet zdjęcia telefonami albo robią notatki jak widziałam ;-)

Wg mnie to takie trochę wiele hałasu o nic... W innych krajach są całe sieci księgarń, gdzie można posiedzieć na podłodze z książką czy komiksem oraz z kubkiem kawy i nikt za to nie goni. ( a maja niższe ceny książek przeliczając na ich średnie zarobki ;-) )

Może to kwestia niekorzystnych umów między wydawcami a Empikiem, może wystarczyłoby ofoliować książki i komiksy, zostawiając po 1 otwartym egzemplarzu do wglądu. Bo możliwość czytania, zapoznania sie tam z jakimś wydawnictwem wg mnie jest ok. Jeśli ktoś czyta cokolwiek, to w momencie kiedy go coś zainteresuje albo będzie go stać - coś kupi. Tyle że niekoniecznie rozmemłany, wymacany Empikowy egzemplarz ;-)
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-01-12, 00:23   

Rozumiem oburzenie wydawców ale wszystko zależy od sprzedawców ;-) Bo to widac kiedy ktoś wertuje rozpoznawczo (do 10min) a kiedy ktoś czyta - np. już z pół godziny. Jak jest na to przyzwolenie to czemu nie, choć nie powiem by mi się podobały zalegające tłumy które nie są klientami tylko czytelnikami. Nie przepadam za tłokiem, ale na szczęście empik odwiedzam rzadko ;-) Na pewno nie kupię zniszczonego/zaczytanego egzemplarza :)

Jesli o mnie chodzi to zdarzylo mi sie przeczytac cienki komiks w calosci ale nie było tłoku koło mnie ;-) i czesto w supermarketach czytam wybrane artykuly z gazet komputerowych a potem odkładam na półkę :>
_________________
...
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-12, 16:02   

Kamila napisał/a:
wystarczyłoby ofoliować książki i komiksy, zostawiając po 1 otwartym egzemplarzu do wglądu.

wydawnictwa mangowe tak robią.

A poza tym, powtórzę raz jeszcze: jak chce kupić to kupi. I już.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Husar 
Grafoman


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 53
Skąd: tu się znalazłem?
Wysłany: 2011-01-15, 01:52   

Hadrianka napisał/a:
A poza tym, powtórzę raz jeszcze: jak chce kupić to kupi. I już.


Albo regularnie będzie odwiedzać empik :mlot:
Wszystko zależy od ceny wypatrzonego towaru (czasami zbędnych dodatków - bywa że są zbędne dla pewnej części interesantów, a cena pozycji zawierającej dodatek znacznie wzrasta), intencji oraz środków pieniężnych klientów. I tym samym wracamy do cytowanego tekstu.
Tak więc jak najbardziej popieram. Jak chce to kupi ;-)
_________________
Jeszcze tu wrócę ;]
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-15, 12:56   

Jak chce przeczytać to przeczyta - nie w empiku to w necie. Taki lajf :bezsilny:
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2011-01-15, 14:13   

Trochę nie rozumiem w czym problem. U mnie w zwykłej księgarni, gdy ktoś stoi dłużej niż 3 minuty z książką otwartą, to pani podbiega z pianą na ustach i wrzeszczy ''Kupujesz coś?!'' A Hadrianka swoim postem wyżej ma rację, tak jest przecież. Dla chcącego nic trudnego.
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-15, 14:22   

Empik lata temu ochrzczono mianem "największej sieci publicznych czytelni". Przecież u mnie w empiku to nawet kanapy były lol
_________________
Silva hevsum
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-01-15, 14:34   

To ja bym jej odpowiedziala ze tak, mialam kupic ale dzieki milej obsludze moze o tym zapomniec ;)
_________________
...
 
 
blue 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 1168
Skąd: Warmia
Wysłany: 2011-01-16, 02:33   

Oprócz w/w artykułu czytałam jeszcze ten:
http://warszawa.gazeta.pl...a_wyjasnia.html
I chyba bardziej problem tkwi w tym, że komiksy są przez takich "empikowych czytaczy" niszczone, co powoduje, że są dotkliwą stratą dla wydawcy. Nie zdarzyło się Wam nigdy przeglądać półek w poszukiwaniu niezniszczonego egzemplarza książki? A w przypadku komiksu o zaczytanie jeszcze łatwiej...
_________________
Uwaga na niewypały literackie. Ich autorzy niebezpieczni są jeszcze po latach. [S. J. Lec]
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2011-01-16, 12:24   

a ja sie zgadzam z Asią. Tak naprawde czesto to co chce kupic nie zawsze pokrywa sie z tym co chce przeczytac. Mam kilka pozycji ktore leza na polce kilka lat a ja do nich dojrzewam. A to co chce przeczytac nie koniecznie chce miec.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-01-16, 12:40   

z artykulu napisał/a:
Nie powiedziałem nigdzie w tym materiale, że czytanie w empikach należy penalizować, albo że czytających uważam za złodziei itp. itd. Stwierdziłem jedynie, że "nie widzę specjalnej różnicy" między czytaniem komiksów empiku, a ściganiem muzyki z sieci
czyli uwaza za zlodziei :P


Ania napisał/a:
A to co chce przeczytac nie koniecznie chce miec.

A da sie czytac bez posiadania? trzeba przynajmniej pożyczyc lub wziac ebooka ;) Osobiscie kupuje tylko książki których nie znam wiec u mnie chce przeczytac = chce miec (w dowolnej postaci ;) )
_________________
...
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-16, 16:53   

ene napisał/a:
Ania napisał/a:
A to co chce przeczytac nie koniecznie chce miec.

A da sie czytac bez posiadania?

Jak sama napisałaś kawałek dalej - da się, istnieją przecież biblioteki, istnieją znajomi, którzy może tą książkę kupili. Istnieje też empik.

W ogóle nazywanie empikowych czytaczy złodziejami to paranoja... bo tutaj działa ten sam mechanizm: jak chce, to kupi. Nie wmówicie mi, że ktokolwiek wybiera pomiędzy "kupię" a "przeczytam w empiku" jako równorzędnymi opcjami. Kupuję niewielki procent książek które czytam i zapewniam, ze tych, których nie kupuję nie kupiłabym nawet, gdybym nie mogła ich pożyczyć.

BIBLIOTEKI TO OSTOJA PIRACTWA!!! :mlot:
_________________
Silva hevsum
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2011-01-16, 17:06   

tak sie tylko przyczepilam ze nie da sie czytac nie mając w ręku :>
_________________
...
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-16, 17:07   

Posiadanie a trzymanie w ręce to są dwie różne rzeczy :>
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2011-01-16, 17:07   

Hadrianka napisał/a:
BIBLIOTEKI TO OSTOJA PIRACTWA!!!


o to to! i znajomi którzy pożyczają książki tyż!
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group